Brock 

BrockTrenér stadionu Brock (v Japonsky: Takeshi) v Cínovém městě. Stadion se oficiálně jmenuje Cínovská posilovna. Brock dává trenérům, kteří ho porazí na stadionu Kamenný odznak. Brock se specializuje na Kamenný typ pokemonu.

V anime ...

V anime se stejně jako u ostatních trenérů stadionu Brock objevil jako Ashův soupeř a později se stal i jeho kamarádem, kde s spolu cestovali po světě. Brockovým největším snem je stát se chovatelem pokémonů. Brock předal stadion svému otci Flintovi, který se vrátil ze své dlouhodobé cesty za pokémony (pozn. aut.: cesta je mu nepovedla). Brock radil Ashovi skrz první pokémonovou Indigouvou ligu. Poté Brock opustil Ashe na Pomerančových ostrovech, aby pomohl profesorce Ivyové. K Ashovy  se vrátil na začátku Johtové ligy. Brock se vždy na konci seriálu po lize v daném regionu. Zpátky k Ashovi se ještě přidal v regionu Hoenn a Sinnoh. Nyní chce být pokémoním doctorem (pozn. aut.: proč asi?).

Brock poskytuje Ashovi převážně úlohu poradce a dalším hlavním postavám s anime, protože je o několik let starší než oni. Jeho znalosti pokemonových bitev je velká a proto bývá často rozhodčím mezi Ashem a jeho soupeři. Pokaždé když na něho příjde chuť ukázat se jako MUŽ, narazí na ženu, která ho rovnou odmítne, je Brock ostrčen někam o kousek dál, a to buď Misty nebo Maxem, nebo nověji útokem jedové bodnutí jeho Croagunkem.

Je mu 15 let a pochází z velmi početné rodiny. Jeho matka zemřela a otec se vydal na pochybnou dráhu trenéra Pokémonů, a tak se Brock dlouho musel starat o svých pět mladších sourozenců. Je obdivuhodné, že při tom stihl udělat kariéru jako trenér stadionu v Cínovém městě.

K jeho zálibám patří trochu neobvykle různé domácí práce, zejména vaření - zřejmě pozůstatek smutných časů, kdy se staral sám o celý dům a všechny svoje sourozence. Ze svého batohu dokáže ve chvilce vykouzlit neuvěřitelné množství vybavení, a vystrojit s ním impozantní hostinu pro své přátele. Kvůli své zálibě v domácích pracích (a možná i kvůli zálibě v opačném pohlaví) se nakonec od přátel oddělí a zůstane s profesorkou Ivyovou jako její pomocník. I když ne nadlouho... Později se vrátil do Kanto regionu, kde byl nalezen Ashovou maminkou, Delií Ketchumovou, které mu pomohla nabrat jeho sílu. Brock se pak stal rivalem Mr. Mima, do té doby, než se pak znovu spojil s Ashem a Misty, když cestovali do Johto regionu. Spolu byli do až do konce cesty, kdy je musel Brock opustit, protože jeho otec potřeboval pomoct.

Potom se Brock vrátil k Ashovi na cestu po regionu Hoenn, spolu s jeho novými přátely, May a Maxem a potom skrz Kanto region, kdy Ash odcestoval do Kanto Battle Frontier. Opustil je jen na velmi krátkou dobu, aby navštívil svůj domov. Jeho cesty se s Ashem protýkají i v regionu Sinnoh, kde se spřátelil také s Ashovou novou kamarádkou Dawn.

Pokemon Origins

V této sérii je Brock jedinný trenér stadionu a mí jinou klíčovou úlohu než Giovanni. Stejně jako ve hrách je Brock trenérem na stadionu v Cínovém městě. Brock je viděn hned v prvním dílu, který se jmenuje RED (červená), kdy sleduje bitvu mezi Redem a Bluem (modrá). Poté co je Red poražen Brock si s ním promluví o základech pokémonového bojování a a tréningu. Později Red zjistí, že Brock je trenérem stadionu a jde za Brockem říct, že chce s ním zápasit o první odznak. U Broka se ukazuje, že má hodně pokémonů a vybere si Onixe a Geodudea, pak Red potvrzuje Brokovi, že nemá odznaky. To znamená, že Trenéři stadionu mají různou sílu s cílem udržet spravedlivý souboj. Po těžkém boji Red vyhraje a tím porazí Brocka, když Brockovi pokémoni žačnou slábout. Poté co Brock prohrál, dal Redovi Kamenný odznak a TM34. Na rozdíl od většiny postav v Pokemon Origins bylynávrhy na postavy převzaté z hry FRLG, když to sám Brock je více podobný hře HGSS.

Víte co je Brockovou největší slabostí?
Největším Brockovým problémem jsou totiž dívky. Žádná není tak ošklivá, aby ho zcela neokouzlila - snad s vyjímkou Misty a hlavních postav jako je May a Dawn. Jakmile se nějaká dívka objeví na dohled, s klidným a uvážlivým Brockem se začnou dít podivné věci. Krom změn v obličeji (barva i tvar) ho většinou postihne ztráta schopnosti mluvit a rozumě uvažovat. Není proto divu, že je vždy dívkou rázně odmítnut - od policistky Jenny, přes zdravotní sestru Joy, až po skoro každou trenérku či epizodní postavu, kterou družina na cestě potká.

Brock se specializuje na kamenné Pokémony - k jeho oblíbeným patří zejména Onix a Geodude nebo později také Happiny a Sudowoodo. Jeho cílem ovšem není stát se nejlepším trenérem, Brock chce být nejlepším chovatelem Pokémonů! Proto toho o nich ví opravdu hodně, obzvláště v porovnání s Ashem, který musí neustále hledat informace v Pokédexu.

V seriále se ukázalo, že u sebe nosí Kamenný odznak pro jeho identifikaci. Vlastní však taky Soutěžní Pas pro region Kanto, ačkoli ho použil jen jednou, stejně jako v Hoennu. Pořád by u sebe měl mít ještě Heavy Ball, který mu dal Kurt, ale na to už je zřejmě zapomenuto.

Vzhled
Brockův nejpozoruhodnější rys jeho tváře je, že se jeho oči jeví jako zavřené. Někdy, když je Brock zamilován, oči otevře nepřirozeně: jako v epizodě „Zápas s Ninjou!“ nebo v „A čí bude Togepi?“ a také, když dělá grimasy pro Larvitara v „A Crowning Achievement!“.

Také jeho kůže je tmavší než u ostatních postav.

Brock je nejvyšší z hlavních postav a vypadá skoro jako dospělý člověk. Vedle dospělých osob se ale jasně jeví jako teenager.

Charakter
Brock je z hlavních postav považovaný za nejvíce vyspělý, moudrý a vyrovnaný. Jeví se jako nejvíce inteligentní. Zatímco oproti ostatním hlavním postavám moc často nebojuje, rozumí strategiím v bitvách s pokémony a často vysvětluje hlavním postavám, pravděpodobně kvůli faktům, že byl trenér stadionu, proč se tak stalo.

Brock u sebe nosí knihy a mapy, a tak je obvykle ten člen, který ví, kde směřují. V dalších sériích však tuto funkci částečně převzal PokéNav. V batohu také nosí některé jídla, stejně jako kartáč a kapesní nůž. Jak bylo ukázáno v episodě „Tvrdá lekce!“ je jeho rozsah připravenosti a velké kapacity jeho tašky dostatečně velký. Do jeho batohu se dokonce vlezl celý jeho čajový servis. Pro své přátele a pokémony vaří výtečné jídla.

Navzdory toho, že se Brock jindy chová rozumně a vyspěle, to vše jde stranou při pohledu na krásnou ženu. Brock se doslova zamiluje skoro do každé dívky, kterou potká. Má zoufalou potřebu po ženské společnosti, a když jej odmítne, skoro jako vždy, jeho city jsou zraněny tak, že doslova zarazí. Udělá cokoli a všechno, o čem si myslí, že to ne ženy zapůsobí. Některé dívky o něj také jevily zájem, jako třeba Wilhelmina, Temacu, Lucie a Holly, ale Brock o ně pak nemá zájem. Bez ohledu na to, jak mnohokrát je zklamaný, zůstává určený k tomu, aby si našel dívku a navázal s ní vztah. Vždy, když se Brock zamiluje, někdo, zprvu Misty, ho zastaví tím, že mu něco udělá. Například jeho vlastní pokémon Croagunk ho při tomto aktu bouchne Jedovou ránou do břicha a pak ho odtáhne pryč, aby se zpamatoval.

Jeho cíle hrály pasivní roli v jeho aktivním vývoji postavy. Na rozdíl od jiných postav, je Brock ten, kdo chce dosáhnout a předčít konkurenci jako jsou Pokémonní zápasy a Pokémonní soutěže a proto aspiruje k tomu stát se nejlepším chovatelem pokémonů. Jeho jiný cíl, najít dívku je podobný jako u Rakeťáků chytit Ashového Pikachu. Prostě tyto věci jsou odsouzeny k tomu, aby selhaly. Jeho role byla vždy jen na podporu další hlavní postavy, některé fanoušky to zklamalo a dožadují se, aby měl Brock více aktivních rolí v sériích.

Historie
Nemnoho je známo o jeho raném dětství, až na to, že jeho první pokémon byl jeho Onix, kterého přijal jako dar ve věku 10 let. Jeho otec, Flint, odešel z domova, aby se stal ohromným trenérem. Když se dlouhou dobu nevracel, jeho matka - Lola to nemohla unést a zemřela. Od toho dne se Brock staral o jeho sourozence, stejně jako o Stadión v Cínovém městě. Ať tak nebo onak, Flint se na konec vrátil domů a považuje za selhání, že namísto vrácení se dřív prodával jako zahalený muž na okraji města kameny a suvenýry a pomáhal těm, co zápasili na tomto stadioně. Poté, co Brock odměnil Ashe Kamenným odznakem, Flint přišel před něj a přiznal se, kým byl. Flint si vzal na povinnosti Stadion a jeho rodinu. Brock odešel bez závazků s Ashem a Misty na jejich další cestu.

Brock se stal Trenérem Stadionu, protože cítil, že to byla jeho povinnost a přiznal se Ashovi, že se radši o pokémony stará, než s nimi bojuje. To je taky jeho sen, stát se skvělých chovatelem. A když se Flint vrátil zpátky a převzal kontrolu nad stadionem, Brock měl povoleno začít kariéru chovatele pokémonů. Nejpozoruhodnější bylo, jak se staral o Vulpixe, kterého dostal od chovatele pojmenovaného Suzy. Krátce potom byl Vulpix vrácen svému původnímu majiteli, když se šli účastnit soutěže v pokémonní kráse.

Brock dělá postupem času pokroky s krásnými ženami, se kterými se setkal. Nejdříve byl více nedbalý, jako to bylo třeba k Policistce Jenny v Blankytném městě, a také více skromný, takový, jak když se setkal s Melanie. Postupem času se stal více vášnivým k téměř všem dívkám.

Brock patří mezi nejdéle strávené postavy v tomto seriálu, jen mimo Pomerančové ostrovy a kromě Ashe, Pikachu, Jessie, Jamese a Meowth. Kvůli tomu někteří fanoušci věří, že už je příliš opotřebovaný jako postava, že by měl být odstraněn z obsazení. Jíní zase doufají, že Brock je už stálá postava a nemyslí si, že bude přeobsazen jinou postavou.

Pokémoni
Jako tradice stadionu diktovala, aby první pokémon byl Kamenného typu. Po opuštění jeho stadionu se učí, jak se starat o všechny typy pokémonů. Všichni z jeho pokémonů mají k Brockovi silné pouto a jsou stejně silní jako Ashovi pokémoni, navzdory skutečnosti, že Brock nevychází z jeho způsobu cvičení jeho pokémonů.

Geodude Geodude je prvním pokémonem, kerý Brock používá na svém stadionu proti trenérovi pokémonů Red. Málem byl Redovým Chalmanderem, ale to se nikdy nestalo a Brock Reda v souboji Geodude proti Charmanderovi vyhrál. Dále Red posílá doboje pokkémona Nidoran , který používá útok Doublekick a tím je poražen Geodude a Red vyhrává.
Geodude
Onix Onix je druhý pokémon, kterýho Brock povolává do boje na stadionu proti Redovi. Onix porazil pokémony Spearow, Ratata, Nidoran , Metapod. S pomocí útoku String Shot od Metapoda, spomalil Onixe a Charmanderembyl Onix poražen.
Onix

Ve hrách


Brock je docela hrdý na svou specializaci v kamenné pokémony. Brock je jeden z mála opravdu profesionálních vážených trenérů v oblasti Cínového města. Je tvrdý, lidé ho respektují, ale i obdivují. Tvrdí se, že je těžké ho přimět ke smíchu či naopak k vážnému chování, ale když už se tak stane, je to na dlouhou dobu. Brock rád hledá fosílie v Mt. Moon.

V každé hře se vyskytují v jeho stadionu někteří trenéři navíc. V II. generaci je to Jerry, a ve III. generaci je to Liam. Ve hrách IV. generace jsou to pak Jerry a Edwin. Některý z těchto trenérů se většinou nevěnuje kamenným typům. Může přitom využívat např. Zemní typy jako je Sandshrew nebo Diglett.

Navíc ke Kamennému odznaku dostane hráč her I. generace TM34 (Bide), TM39 (Rock Tomb) pro III. generaci. Zatímco ve II. generaci vám nedá nic, v jejích předělávkách HeartGold a SoulSilver vám dá TM80 (Rock Slide).

V pokémon HeartGold a SoulSilver po jeho poražení bude nabízet svého Rhyhorna, který umí Thunder Fang za Bonsly. Brock se dá nalézt v Diglett´s Cave mezi polednem a třetí hodinou odpolední. Pokud si s ním promluvíte, nabídne vám svoje PokéGear číslo. Jestli si s ním chcete dát odvetný zápas, tak si za ním zajděte v sobotu večer a domluvte si zápas ve Fighting Dojo. Poté co získá hráč po jeho poražení číslo do pokegearu se bude každý den v Diglett Cave od sedmnácti hodin do dvaceti hodin (tj. 3 hodiny denně odpoledne).  Potom se lze s ním vyfotit.

Pokémonní souboj s Brockem v Cínovém městě v red, blue a green
Geodude Onyx
Geodude Lv. 12 Onix Lv. 14

Pokémonní souboj s Brockem v Cínovém městě v Yellow
Geodude Onyx
Geodude Lv. 10 Onix Lv. 12

Pokémonní souboj s Brockem v Cínovém městě v Gold, Silver a Crystal
Graveler Rhyhorn Omastar Kabutops Onyx
Graveler  Lv. 41 Rhyhorn  Lv. 41 Omastar  Lv. 42 Kabutops  Lv. 42 Onix  Lv. 44

Pokémonní souboj s Brockem v Cínovém městě v FireRed a LeafGreen
Geodude Onyx
Geodude Lv. 12 Onix Lv. 14

Pokémonní souboj s Brockem v Cínovém městě v HeartGold a SoulSilver
Graveler Rhyhorn Omastar Kabutops Onyx
Graveler  Lv. 51 Rhyhorn  Lv. 51 Omastar  Lv. 53 Kabutops  Lv. 52 Onix  Lv. 54Odvetný souboj s Brockem v Fighting Dojo v HeartGold, SoulSilver
Golem Relicanth Omastar Kabutops Lampardos Onyx
Golem  Lv. 55 Relicanth  Lv. 54 Omastar  Lv. 56 Kabutops  Lv. 55 Lampardos Lv. 57 Onix  Lv. 60Pokémonový souboj s Brockem na světovém pokémonovém turnaji v pokémon BW2
Golem Relicanth Omastar Kabutops Aerodactyl Onyx
Golem / Lv. 50 Relicanth / Lv. 50 Omastar / Lv. 50 Kabutops / Lv. 50 Aerodactyl / Lv. 50 Onix / Lv. 50Pokémonový souboj s Brockem na světovém pokémonovém turnaji v pokémon BW2
Golem Tyranitar Rhyperior Kabutops Aerodactyl Onyx
Golem /Lv. 50 Tyranitar  /Lv. 50 Rhyperior  /Lv. 50 Kabutops  /Lv. 50 Aerodactyl /Lv. 50 Onix  /Lv. 50

Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Anketa
Chtěli byste zde nový internetový obchod s předměty pokémonů?

Ano

Ne

Sekce Pokémon GO
Klikni na obrázek a vkročíš do sekce Pokémon GO!
Registrace

Přejděte k registraci: zde.

Kontakt podpory

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte se zeptat našich adminů! Přejděte na stránku podpory zde.

Buďte i na Facebooku!
·
Chcete nám pomoct?

Chtěli by jste nám pomoct? Znáte dobře Pokémony a chtěli by jste své informace předat ostatním? Další informace si prečtěte zde.


Vyhledat

Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 2,964
· Nejnovější člen: vojxycz
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

10/07/2018 11:19
Ano, to už je vyřešeno :-) Děkuji za upozornění.

18/04/2018 22:36
Emulator Citra uz podporuje 3ds pokemon hry ak by mal niekto zaujem hravat

08/04/2018 12:44
AGOA už nefunguje, vše bylo přesunuto na pokemaniak.cz

26/02/2018 22:00
Ahoj, titulky jsou k dispozici tady: http://agoa.super.
..
:-)

21/02/2018 21:36
Ahoj zháňam titulky sa 7-9 seriu. Na starom AroA webe vraj boli ale neviem sa k tomu dostať.

13/07/2017 23:58
Ahoj, zkus sem dát link na seznam těch dílů. Zkusím se podívat :-))

10/07/2017 22:05
ahoj,chtěl bych se zeptat,zda jde někomu pustit nějaké video od pethera na čeknnito. Sjíždím opět díly po internetu a u něj mi vůbec nejdou :/díky

09/07/2017 04:48
brzy bude hotový další region

25/03/2017 11:30
https://www.ulozto
.sk/!U1liqClzvz9u/
tvorba od Pokémon Team Sk-CZ pokemon Battle Frontiier 1

30/01/2017 15:26
Tak, udělal jsem nový návrh designu webu. Kdo by měl zájem se na něj kouknout, tak mi napište soukromou zprávu. :-)