Pokémon GO 

Pokémon GO

Pokémon Go je hra založená na multiplayeru, která využívá rozšířenou realitu pro hráče na zařízeních Android a iOS. Hra je výsledkem spolupráce společností Pokemon Company, Nintendo a Niantic, Inc. Výhodou je zcela jistě to, že se jedná se o volně stažitelnou aplikaci, což znamená, že je hráčům k dispozici ZDARMA! V průběhu si však můžete zaplatit nějaké nákupy za různá vylepšení, což ovšem není vůbec nutné a můžete si hru zcela vychutnat i bez investování Vašich peněz.


Oficiálně byla hra vydána v Austrálii, Novém Zélandu, Spojených Státech 6. července, v Německu 13. července, ve Spojeném Království 14. července, 15. července v Itálii, Portugalsku a Španělsku, 16. července pak téměř v celé Evropě včetně České republiky. Za krátkou dobu hra výjde také ve Francii, Japonsku, Rusku, Latinské Americe a Jižní Americe a Canadě. Hra byla však oznámena již 10. září 2015 na tiskové konferenci v Japonsku a její testy se konaly od 29. bžezna 2016 do 30. června 2016.

Pokémon GO Plus


Pokémon Go Plus náramek

Společnost Nintendo pro hru Pokémon GO Plus nabízí také náramek na ruku. Toto zařízení umožňuje komunikovat s telefonem pomocí Bluetooth a upozorňuje tak hráče pomocí vibrací nebo blikajícího LED světla např. na v blízkosti vyskytující se divoké pokémony.Jak hru nainstalovat?

Jak již bylo řečeno, hru lze hrát jak na platformě s operačním systémem Android, tak na iOS ve Vašich Iphonech. Z následujících možností si vyberte:

Instalace pro Android

Instalace pro iPhone

Systémové požadavky a rady pro výdrž baterie


Hratelnost

Celá hra je propojená s reálným světem. Pokud máte nainstalovanou hru, můžete se setkat s Pokémony v závislosti na tom, v jaké lokalitě se nacházíte. Pokud se budete vyskytovat v prostředí řek, rybníků nebo vodních hladin, je velmi pravděpodobné, že narazíte právě na některého z vodních typů Pokémonů. Naopak, pokud si zajdete na nějakou horskou tůru, budete potkávat převážně Pokémony vyskytující se v horských oblastech.

Pokud narazíte na Pokémona, buďte připraveni! Váš telefon zavibruje a vy tak máte šasnci jej chytit pomocí PokéBallu. Buďte však rychli, může Vám také útéct! Pokémoni se mohou také vyvíjet. Pokud chytíte několik pokémonů stejného typu, obdržíte bonbóny (Candy), kterými můžete Vašeho Pokémona vyvinout. Můžete také obdržet vajíčko, a stejně jako v klasických Pokémonních hrách, pokud s ním budete chodit, po určité vzdálenosti se Vám vyklube! Tyto vajíčka, PokéBally a další předměty lze získat v takzvaných PokéStopech (PokéStops). Tyto budovy jsou v reálném světě zaznamenány jako muzea, památky a nebo pamětní desky. Každý hráč patří pod profesora Willowa.

Můžete si také měnit svůj vzhled, převlékat se a přizpůsobovat doplňky, a tyto změny se pak projeví u ostatních hráčů. Jako hráči máte určitou úroveň (Pokémon Trainer level), kterou zvýšíte tím, že chytíte spoustu Pokémonů, což bude mít za následek to, že postupem času potkáte další a další Pokémony, které jste předtím neviděli a budete schopni chytit všechny Pokémony! Poté, co dosáhnete určité úrovně, můžete se přidat k jednomu ze třech týmů. Tyto týmy řídí stadiony, které jsou umístěny v reálném světě. Každý hráč v týmu, který řídí stadion, může vložit jednoho Pokémona. Jako hráči ostatních dvou týmů, můžete vyzvat Pokémona na stadionu a převzít nad stadionem kontrolu. Trenérův Pokémon může při zápase využít dvou toků na bránícího se Pokémona. Pokud zvítězíte nad stadionem, snížíte mu tím jeho prestiž (Prestige). Pokud tato hodnota docílí nuly, tým, který nad tímto stadionem vyhrál, přebere jeho kontrolu. Prestiž stadionu může růst tím, že trénujete jejich Pokémony.

Hra Vám umožňuje plnit úkoly, které jsou pak oceněny medailemi při jejich splnění a ty mohou být u každého hráče viděny v jeho profilu. Některé z předmětů a vlastností můžete získat také při nákupu v aplikaci. Jsou to například peníze využívané ve hře (PokéCoins), za které si lze pak koupit některé předměty a vylepšení.

Dostupní Pokémoni

V současné době jsou k dispozici pouze Pokémoni z první generace. Ve volné přírodě však můžete většinou chytit pouze klasické a vyvinuté pokémony, avšak Ditto, Legendární a Mýtičtí Pokémoni nebyli zatím nalezení. Další Pokémoni z jiných regionů však mohou být k dispozici v budoucnu. Pokud začínáte hrát, máte na výběr ze tří Pokémonů z Kanto regionu. Těmito Pokémony jsou: Bulbasaur, Charmander a Squirtle. Pokud však 4x odejdete při výběru těchto starterů, napopáté si budete moci vybrat z těchto 3 Pokémonů a jako další možnost se Vám objeví navíc také Pikachu. Všechny tyto Pokémony pak můžete najít také v přírodě. Pokud narazíte na Eevee a budete chtít její vývin, pak určení, v jaký typ se vyvine, je pouze náhodné a vy jako hráč na tuto situaci nemáte žádný vliv.

Týmy

Poté, co dosáhnete v této hře úrovně 5, můžete si zvolit svůj tým, do kterého chcete patřit. Máte možnost volby ze 3 týmů: Tým Instinct (žlutý), jejímž vůdcem je Spark, Tým Mystic (modrý), jejímž vůdcem je Blanche a Tým Valor (červený), jejímž vůdcem je Candela. Každý stadion může v jednu chvíli ovládat pouze jeden tým. Pokud patříte do týmů, jenž ovládá určitý stadion, pak můžete Pokémony na stadionu trénovat a nebo poskytnout k obraně stadionu také svého Pokémona. Pokud stadion ovládá konkurenční tým, pak výzvou k zápasu a výhrou nad stadionem můžete snížit prestiž daného stadionu. Jak už jsem zmínil, pokud klesne prestiž stadionu na nulu, může být stadion převeden pod kontrolu hráčova týmu.

Tým Instinct Tým Mystic Tým Valor
Tým Instinct Tým Mystic Tým Valor

PokéCoiny (PokéCoins)

PokéCoiny neboli měnu využívanou v této hře můžete získat tím, že pozazíte stadion. K získání PokéCoinu musíte otevřít Poké Ball menu a stlačit štítovou značku poté, co porazíte předchozího Gym Leadera a vložíte tam svého Pokémona.


Tento článek byl aktualizován 16.7.2016 a obsahuje informace aktuální z tohoto dne. Zdroj: bulbapedia.bulbagarden.net


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Anketa
Chtěli byste zde nový internetový obchod s předměty pokémonů?

Ano

Ne

Sekce Pokémon GO
Klikni na obrázek a vkročíš do sekce Pokémon GO!
Registrace

Přejděte k registraci: zde.

Kontakt podpory

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte se zeptat našich adminů! Přejděte na stránku podpory zde.

Buďte i na Facebooku!
·
Chcete nám pomoct?

Chtěli by jste nám pomoct? Znáte dobře Pokémony a chtěli by jste své informace předat ostatním? Další informace si prečtěte zde.


Vyhledat

Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 2,965
· Nejnovější člen: lukpospech
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

10/07/2018 11:19
Ano, to už je vyřešeno :-) Děkuji za upozornění.

18/04/2018 22:36
Emulator Citra uz podporuje 3ds pokemon hry ak by mal niekto zaujem hravat

08/04/2018 12:44
AGOA už nefunguje, vše bylo přesunuto na pokemaniak.cz

26/02/2018 22:00
Ahoj, titulky jsou k dispozici tady: http://agoa.super.
..
:-)

21/02/2018 21:36
Ahoj zháňam titulky sa 7-9 seriu. Na starom AroA webe vraj boli ale neviem sa k tomu dostať.

13/07/2017 23:58
Ahoj, zkus sem dát link na seznam těch dílů. Zkusím se podívat :-))

10/07/2017 22:05
ahoj,chtěl bych se zeptat,zda jde někomu pustit nějaké video od pethera na čeknnito. Sjíždím opět díly po internetu a u něj mi vůbec nejdou :/díky

09/07/2017 04:48
brzy bude hotový další region

25/03/2017 11:30
https://www.ulozto
.sk/!U1liqClzvz9u/
tvorba od Pokémon Team Sk-CZ pokemon Battle Frontiier 1

30/01/2017 15:26
Tak, udělal jsem nový návrh designu webu. Kdo by měl zájem se na něj kouknout, tak mi napište soukromou zprávu. :-)