Pokémonní soutěže 
Porota soutěžíPokémonní soutěže se poprvé objevily na začátku Pokračující generace (Advanced a nahoru). V těchto soutěžích se koordinátoři snaží předvést svého pokémona co nejpůsobivěji tak, aby zaujali porotu. Soutěž je rozdělena do dvou částí. První kolo se týká vzhledu a působivosti trenérova pokémona. Po každém vystoupení je trenér s pokémonem ohodnocen porotou, v jejich předních místech zasedají obvykle pan Contesta, Sukizo a sestra Joy. Soutěžící s nejvyšším skóre postupují do dalšího kola. V druhém kole se již nejedná jen o vzhled, ale začne se také zápasit. Trenéři musí pečlivě svého pokémona na soutěž připravit, protože vzhled a účinnost útoků se započítávají do tabulky. Výherci prvního kola se utkají proti sobě v zápasech po dvou. Pokémon je vyřazen tehdy, když nebude schopen zápasu, dojdou body, nebo vyprší časový limit, který je většinou 5 minut.

Každý koordinátor při vstupu do soutěže musí obdržet soutěžní pas, který platí pouze pro daný region. Soutěžící, jež vyhráli pět stuh, se mohou přihlásit na velký Grand Festival, který je pořádán v každém regionu. Ti koordinátoři, co se zúčastnili Wallacova poháru a vyhráli, můžou použít jejich struhu v jakémkoli regionu. Vítězové Grand Festivalu dostanou Pohár Vítězů a stanou se Top koordinátory.

Do soutěží v Hoennu si mohou koordinátoři vzít pouze jednoho pokémona pro obě kola. Hlasatelkou těchto soutěží je Vivian Meridian. Když se May účastnila Hoennského Grand Festivalu ve městě Slateport, do poroty byli přizvány, jako hosti, dvě sestry Joy. Tato událost zabrala tři epizody v seriále.

V Kantu se pravidla ustálila na tom, že se mohou použít různí pokémoni v každém kole. Právě toto ukázalo porotcům, jaké další variace naučil trenér své pokémony. Hlasatelkou soutěží v Kantu se ujala Lilian Meridian a hlasatelka Hoennských soutěží zasedla do židle porotců jako host. Celý festival byl „natočen“ do tří epizod.


V regionu Sinnoh si koordinátoři volí jednoho pokémona pro každé kolo a dokonce se mohou i pěkně ustrojit. Bývají zde používány i obaly pokéballů, které umožňují představit svého pokémona ještě lépe, než bylo možné předtím. Soutěžící zde mají jednoduché i dvojité představení. Hlasatelkou pro tento region je Marian. Během účasti Dawn se k porotě jako host připojuje nadaná koordinátorka a také vůdce stadionu – Fantina. Tato akce trvala čtyři epizody v seriále.

Soutěžní hala v Hoennu

Soutěžní hala v Kantu

Soutěžní hala v Sinnoh
Soutěžní hala v Hoennu

Soutěžní hala v Kantu

Soutěžní hala v Sinnoh
Grand Festival v Hoennu Grand Festival v Kantu Grand Festival v Sinnoh
Grand Festival v Hoennu Grand Festival v Kantu Grand Festival v Sinnoh

Ve hrách ...

Pokémonní soutěže se objevyli pouze ve hrách pokémon RUBY, pokémon EMERALD a pokémon SAPHIRRE, ale už ne v pokémon FIRERED a pokémon LEAFGREEN. Každý trenér koordinátor zadá pokémona jen jednoho z těchto kategorií. Tyto kategorie jsou COOL, BEAUTY, CUTENESS, SMARTENESS a Toughness. Soutěží se s dalšími třemi trenéry a je to dvoukolové. Ve čtvrté generaci je to rozšířené o pokémonní super soutěž

PRVNÍ KOLO

V prvním kole jsou hodnoceni podle jejich kondice. Publikum hlasuje o Pokémon, který vypadá nejúžasnější, nejkrásnější, nejroztomilejší, nejchytřejší, nebo nejtěžší, v závislosti na kategorii soutěže. Atributy, které jsou v oblibě u diváků a celkový vzhled Pokémonů také příznivě ovlivňují hlasy. Chcete-li zvýšit  u Pokémona kondici, tak se koordinátoři připravit Pokéblock s konkrétními barvami a krmit své Pokémony. Jak a co dobře Pokémon dělá v této fázi je znázorněn počtem srdíček, které se objevují nad hlavami diváků. V rámci samotné hry, publikum skóre je založeno na součtu následujících: plná hodnota stavu v soutěži primární atribut, 50% z hodnoty stavu v každé soutěže je sekundární atributy, a 50% hodnota POKÉMONŮV vzhled. Šátky, které drží Pokémon mají zvýšit atribut o 20 bodů, a tak, pokud Pokémon drží šátek odpovídající soutěže primární atribut, získá za něj 20 bodů a v posledním kole, ale v případě, že Pokémon drží šátek odpovídající buď soutěže nebo jeho sekundárnímu atributu, získá za to dalších 10 bodů, čož bude v celkovém hodnocení změnit celkové pořadí soutěže.

DRUHÉ KOLO

Ve druhém kole se čtyři pokémoni vystřídají podle své přitažlivosti (tj. pomocí určitého pohybu). Jejijich výkony se ovlivňují navzájem. Účinky na jiného pokémona jsou takové, že při snížení počtu jeho srdcí, což znamená, že pokémon hodně znervózní. Změna útoku znamená, že se ke skóre přidají další srdce. Pohyby, které jsou ze stejné kategorie, jako pořadatel soutěže, tak soutěžící pokémon velice nadchne publikum a i v případě, že publikum je velmi vzrušené, dostane pokémon do výsledku další důležitá srdce.

POSOUZENÍ

Po pěti kolech prošel pouze nejatraktivnější, potom jsou zobrazeny čtyři výsledky pokémona. Zde hvězdy představují, jak si dobře Pokémon vedl v prvním kole, a také ukazují srdce, jak dobře Pokémon vedl v druhém kole. Jak naplnit čtyři POKÉMONovy parametry, lze říct jen těžce (pozn. aut. nikomu se tozatím nepovedlo). Každá hvězda reprezentuje 63 bodů získaných ve fázi hlasování (zaokrouhleno nahoru na nejbližší hvězdě), přičemž každá srdce představuje 40 bodů, ale existují i tzv. odvolací srdce (čtyři (černá) odvolací srdce), tak sezískané červené srdce ruší v  získané ve fázi odvolání.
Pokémon, jehož parametr se stane nejvyšší je vyhlášen jako vítěz soutěže, a je dán na výtěznou pásku karet. Malý portrétek vítěze bude pak namalován a umístěn do haly této pokémonní soutěže. Pokud je pokémon v Master Ranku a již získal pásek karet pro tuto kategorii, tak hráč dostane speciální pokéball jménem LUXURYBALL. Malíř namaluje velký obraz pouze v tom případě, že vítěz Master Rank soutěži nahraje alespoň 800 bodů. Tyto větší obrazy jsou zobrazeny v Lilycove muzeu.

SOUTĚŽNÍ POZICE

K dispozici jsou čtyři sady pokémoních soutěží: Normal, Super, Hyper a Master. Každá sada soutěže je stejně jako s jedním z pěti kategorií, tak má jeden z těchto čtyř sad. Do normal Ranku, může vstoupit každý hráč se svým pokémonem. Každý Pokémon, který vyhrál normální Rank soutěže se může jít do Super Ranku, ale jen ve stejné kategorii.  Každý Pokémon, který vyhrál Super Rank soutěže se může jít do Hyper Ranku, ale jen ve stejné kategorii. A pokud i Hyper Rank, tak vítěz může postoupit do Master Rank ve stejné kategorii.
V Pokémon Ruby a Sapphire, Soutěže každé hodnosti jsou rozesety po celém regionu Hoenn. V Pokémon Emerald jsou nicméně, závody na všech čtyřech sadách pouze v Lilycove City v budově jménem Contest Halls.

MULTIPLAYER SOUTĚŽ (SOUTĚŽ VÍCE HRÁČŮ)

Hráči se účastní soutěží pro více hráčů tím, že mluví s recepční na pravé sraně haly. V Ruby a Sapphire se závody mohou konat pouze se čtyřmi hráči. Nicméně, v Emerald, jsou tam dva multiplayer módy: E-Mode (Režim Emerald) a G-Mode (Global Mode). E-Mode umožňuje dva až čtyři Emerald hráči účastnit se soutěží. Pokud existují méně než čtyři hráči, tak zbývající sloty vyplní počítači. V G-Mode mohou být namýchání daní čtyři hráči z celé sady původní 3. generace a to je RSE (RUBY, SAPHIRRE a EMERALD).
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Anketa
Chtěli byste zde nový internetový obchod s předměty pokémonů?

Ano

Ne

Sekce Pokémon GO
Klikni na obrázek a vkročíš do sekce Pokémon GO!
Registrace

Přejděte k registraci: zde.

Kontakt podpory

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte se zeptat našich adminů! Přejděte na stránku podpory zde.

Buďte i na Facebooku!
·
Chcete nám pomoct?

Chtěli by jste nám pomoct? Znáte dobře Pokémony a chtěli by jste své informace předat ostatním? Další informace si prečtěte zde.


Vyhledat

Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 2,964
· Nejnovější člen: vojxycz
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

10/07/2018 11:19
Ano, to už je vyřešeno :-) Děkuji za upozornění.

18/04/2018 22:36
Emulator Citra uz podporuje 3ds pokemon hry ak by mal niekto zaujem hravat

08/04/2018 12:44
AGOA už nefunguje, vše bylo přesunuto na pokemaniak.cz

26/02/2018 22:00
Ahoj, titulky jsou k dispozici tady: http://agoa.super.
..
:-)

21/02/2018 21:36
Ahoj zháňam titulky sa 7-9 seriu. Na starom AroA webe vraj boli ale neviem sa k tomu dostať.

13/07/2017 23:58
Ahoj, zkus sem dát link na seznam těch dílů. Zkusím se podívat :-))

10/07/2017 22:05
ahoj,chtěl bych se zeptat,zda jde někomu pustit nějaké video od pethera na čeknnito. Sjíždím opět díly po internetu a u něj mi vůbec nejdou :/díky

09/07/2017 04:48
brzy bude hotový další region

25/03/2017 11:30
https://www.ulozto
.sk/!U1liqClzvz9u/
tvorba od Pokémon Team Sk-CZ pokemon Battle Frontiier 1

30/01/2017 15:26
Tak, udělal jsem nový návrh designu webu. Kdo by měl zájem se na něj kouknout, tak mi napište soukromou zprávu. :-)