Návod na Pokémon Light Platinum 
Vzpomínáte si na hocha jménem Ash, kluka co pocházel ze hry Yellow? Verze Yellow (žlutá) je nachází v regionu Kanto, stejně jako Red (červená), Blue (modrá), Green (zelená) a taky napůl Gold (zlatá), Silver (Stříbrná), Crystal (Krystal), HeartGold (Zlaté srdce), SoulSilver (Stříbrná duše). Zde v Light Platinum to máme trochu něco jiného. Ptáte se PROČ se vracím na Region Kanto? Vracím se sem z důvodu, že májí stejné Startovní pokémony. Na začátku si opět vyberete pohlaví (muž/žena) a jméno. Hra začíná ve městečku Yellow town.

Yellow town

Poté, co vstaneš projdeš se po pokoji a chceš jít dolu zastaví tě matka a chce aby sis seřídil hodiny. Potom sejdi dolů a vyjdi ven a udělej krok do prava a objeví se tvůj kámoš (říkejme mu třeba Harry, třeba se nám v budoucnu představí) a chvíli spolu kecáte a pak letíte do Central City.

Central city

Zde dál chvíli kecáte a za vede Vás Harry za Profesorkou Jasmine potom znovu kecáte a pak přiběhne trenér, který na tebe pošle Poochyenu Lv. 2. Na to se rozhodne ti dát Jasmine startovního pokémona. Výběr je omezen jen na pokémony první generace (Bulbasaur, Charmander, Squirtle). Vyberte si pokémona lv. 5 a začněte zápasit. Až vyhrajete tak znovu pokecáte.

Yellow Town

Najednou se objevíš v laboratoři prfesorky Jasmine, jdeš nahoru a opět s ní promluvíš. Na závěr rozhovoru ti dá 5 POKÉBALLŮ. Jdi na jihozápad a tam ti dá holka MAX POTION. V budově nad tou holkou ti dá kluk vlevo THUNDERSTONE (šikovná věcička na vývoj elektrických pokémonů např: Pikachu-> Raichu). Výjdi ven a jdi na sever na Reute 401.

Reute 401

Zde je hodně vysoké trávy pro tréning a odchyt pokémonů. dále tu je několik trenérů k porážce dále tu dostaneš TM46 - THIEF (pasivní útok). Nyní pokračuj dál do Central city.

Central city

Tady je toho hodně zajímavího. Jako první zajímavý je tu vlakové nádraží na jihovýchodě. Za druhé TV RÁDIO STANICE. Toto je asi druhá nejdůležitější budova ve městě, díky tomu, že v prvním patře je PROFFESOR OAK, KTERÝ Vám nabídne startovního pokémona z druhé generace. Je tu také nejdůležitější budova pokecenter jako v každém city nebo town. Dále tu je pokémonContest a Safari zóna (zatím oboje nwm k čemu je, později upřesním). Ještě je tu pokemart ale je k ničemu protože v něm nejsou pokébally. Holka pochodující pod Safari ti dá TM01 - FOCUSPUNCH. Jinak lez tady získat spousty dalších užitečných věciček. V pokémonContest je holka vpravo a ta ti dá lístek k hraní pokémonContest. Potom jdi na východní cestu k Marfeny lake.

Marfeny Lake

Je tu opět vysoká tráva a jeden zápas. dále tu je na pláži WaterStone (šikovná věcička na vývoj vodních pokémonů např: Staryou->Starmie). Potom jdi zpět do Central City.

Central City

Nejdřív vyléči své pokémony v pokécenteru a dodělej jim levely, aby měli všichni tvý pokémoni stejný level. Nyní se dej západní cestou Reute 402.

Reute 402

Nahoře ve vysoké trávě je RARE CANDY (tato věc přidá pokémonovy lvl). Nyní se dej dolů po cestěa čeká tě prvý zápas a potom na mostě je Harryse kterým si pokecáš a pak spadneš do vody a zachrání tě Pichu (1. fáze pokémona Pikachu). Jak tě zachrání tak si sním dáš zápas a potom hned pozápasíš s Harrym. Potom pokračuj ve vysoké trávě až se dostaneš k cestě. jdi do vysoké trávy nad cestou a najdeš MAX POTION. Potom se dej po cestě a čeká tě další zápas. Když jsi na konci cesty přejdi přes trávu na další cestu. Ve vysoké trávě u cesty je SUPER POTION. jinak ti ten kluk u cesty dá FULL RESTORE a nyní se dej po cestě nahoru a zastaví tě kluk v červeném a dá ti TM17 - HEADBUTT, a nyní pokračuj nahorue na Reute 403.

Reute 403

Hned na začátku tě čeká souboj, který je dost lehký (zvládnout se dá s pidgey na lvl. 11). Pak jdi do vysoké trávy. Jdi na východ a najdeš tam ULTRA BALL. pak pokračuj ve vysoké trávě nahoru, kde tě čeká další zápas. Doporučuji mít všechny pokémony v aktivní 6 (pozn. autora: u mě zatím jen 4) na stejném lvl. Po něm se dej nahoru do Inhore woods.

Inhore woods

Vlevo u vody je SUPER POTION. Vpravo ve vysoké trávě je SUPER POTION. Těsně před mostem tě čeká zápas. poté co příjdeš na most, tak tě trenér Kenta vyzve na zápas. Nyní pokračuj po mostě, až na cestu, kde tě čeká další souboj. potom pokračuj po cestě nahoru a doleva a čeká tě další zápas. Potom vlsz do vysoké trávy a o kus dál uvidíš ULTRA BALL. Pak se dej nahoru a je tu další zápas. potom jdi ještě kus nahoru a uvidíš v rohu ULTRA BALL. Pak už jen vyjdi ven na Reute 403.

Reute 403

Nyní jdi až k Inhore city.

Inhore city

Když sem příjdeš tak hned s tebou začne mluvit Jessica trenérka stadiónu. Jdi zpět do Inhore woods.

Inhore woods

Vrať se na místo tam co byli Combee. nyní tě čekají tři zápasy za sebou. Pak se objeví ukázka souboje Jessicy a Sheily, kde Jessica prohraje a ty to pak budeš zachraňovat. než se naposledy vydáme do Inhore city tak doporučuji vycvičit Tvé pokémony na úroveň 25.

Inhore city

Vyléči si své pokémony. V baráku vedle pokécentra dostaneš TM09 - BULLED SEED. V baráku přes ulici si můžeš vyměnit pokémona pokud chceš, nabídka je Scyther za Spinaraka. Nad stadiónem je pokemart, který má KONEČNĚ pokébally (ULTRA BALLY). Vedle něj přes ulici je Univerzita. V ní dostaneš od kluka u schodů EXP. SHARE, pak jdi do nejvyššího patra a promluv si tam s pomocníkem profesora Oaka, který ti dá na výběr startovního pokémona z třetí generace. Nyní jdi na stadión ještě než se pustíš do stadiónu zastaví tě RED se kterým  budeš zápasit. po jeho porážce ti dá HM01 - CUT (tento zápas si můžeš dát v rámci tréningu na 25. lvl). Doporučuji naučit tento útok Vašeho travního pokémona. Nyní už je opravdu čas jít dovnitř na stadión. Na stadiónu se drž vždy vpravo (je to nejrychlejší cesta jak se dostat k Jessice). Jeho trenérka Jessica se specializuje na Hmyzí typ pokémonů.

Zápas s trenérkou stadiónu Jessica v Inhore city
skorupi Whirlipede Ariados Vespiquen
Skorupi Lv. 18 Whirlipede Lv. 18 Ariados Lv. 20 Vespiquen Lv. 22

Po její porážce dostaneš TM06 - TOXIC a Prostý odznak, který ti umožňuje používat techniku HM01 - CUT. Nyní opusti stadión a jdi cestou na sever z města. Na konci města tě ještě zastaví kluk, který ti dá Running shoes. nyní pokračuj dál na cestu Reute 404.

Reute 404

Vpravo vedle lavičky je MAX POTION. Pak jdi na druhou stranu lavičky a čeká tě další zápas. Potom jdi po shodech nahoru a promluv si s tím klukem uprostřed a dostaneš Quick Claw. Pak pokračuj po schodeh a je tu další souboj. Nyní jdi nahoru a najdeš TM35 - FLAMETHOWER. Nyní jdi na most na od rybáře dostaneš GOOD ROD. Potom pokračuj nahoru a je tu další zápas. Pokračuj ve vysoké trávě dolů a je tu zase zápas. Potom jdi po mostě a za ním je zase zápas. Jinak dále vpravo najdeš ULTRA BALL. Pak se vrať na cestu a jdi nahoru na cestu Reute 405.

Reute 405

Projdi vysokou trávou a dostaneš se na HYOR FARM. Tam hned za plotem najdeš ULTRA BALL. nyní si pokecejpřídandě zazápas s obyvateli farmy. V domku dostaneš jentak pokémona, jménem Miltank. Opusť dům a pokračuj na sever po cestě a je tu další zápas. dáel to tu na farmě prozkoumávej a najdeš vedle domku políčko a tam si můžeš koupit MooMoo Milk za 500. Pak jdi už k mostu a tam jsou dva spící Snorlaxové (patrně jedínný v celý hře). U nich stojí dívka a ta ti řekne, že mají rádi med, tak jdi do Inhore city vyléčit si pokémony a koupit již zmiňovaný med a vrať se sem. Teď když se sem vrátíš a probudíš Snorlaxe je na čase ho chytit a pak pokračovat dál po mostě. Pak jdi vysokou trávou dolu a najdeš TM43 - SECRET POWER. Nyní vstupuješ do NYAN POINT a čeká tě tu další zápas. pak jdi na sever a najdeš POTION. Za chvilku je tu další zápas. Zde si dotrénuj pokémony na 30. úroveň. Tak teď jdi nahoru do Patern town.

Patern town

Jdi si vyléčit své pokémony do pokécentra. U pokécentra tě čeká souboj (lze tento zápas využít k tréningu na 30. úroveň). Nyní po souboji si už vyléči pokémony a jdi do prava na Reute 406.

Reute 406

Hned ve vysoké trávě tě čeká další souboj. Hned vedle je ULTRA BALL. Pokračuj do prava a je tu další souboj. Jdi do prava a zachvíli jdi nahoru. Od chlapce ve vysoké trávě dostaneš LUCKY EGG. Nyní jdi dolu a zachvíli se dej doprava a jetu zase souboj. Jdi do prava a hned je tu souboj. A hned za soubojem u kamene je SUPER POTION. Jdi dál a je tu zase souboj. Pak hned jdi nahoru a je tam DIVE BALL. Nyní se vrať tam co je je souboj a pokračuj do prava. Až se dostaneš k bráně Esmerald City. Tam dostaneš Steam Uniform. Hned si ji vem na sebe a jdi do Esmerald City.

Esmerald City

Hned za bránou se vydej do pokécentra. Hned vedle je Botanická Budova (použij jí k tréningu na 35. úroveň), tak se do ní vejdi a jsou tam čtyři zápasy hned za sebou. Pak jdi o patro výše a tam tě čekají další tři zápasy. Nyní pravými schody nahoru a tam pak se vydej doleva a získáš pokémona ZORUA  Lv. 5. Nyní se vrať o patro níž a dej se po levých schodech o patro výše. Nyní tě čeká zde poslední souboj v této budově. Až vyhraješ jdi do pokécenter vyléčit si své pokémony. Zaskoč si taky do pokémartu vyměnit (koupit/prodat) si věcičky. Pokud už máš u svých pokémonů level 35, vydej se na stadion, jejímž trenérkou je Esmeralda, která se specializuje na travní pokémony.

Souboj s trenérkou stadionu Esmeralda na stadionu v Esmerald City
Ivysaur Torterra Jumpluff Servine
Ivysaur Lv. 25 Torterra Lv. 27 Jumpluff Lv. 26 Servine Lv. 26

Nyní když už si porazil Esmeraldu, tak ti dá Zelený odznak a TM19 -  GIGA DRAIN. Teď už je to opravdu vše, tak skoč do pokécentra vyléčit své pokémony a se vydej na Reute 407.

Reute 407

Hned jak příjdeš na tuto cestu taksi promluv s osobou sedící na lavičce, která ti dá předmět jménem LEFTOVERS (pozn. aut.: nevim na co je tato věc). V trávě nad osobou na lavičce se nachází Buizel, Abra, Polyvag. Nyní pokračuj doleva. ten chlapík co stojí u klády s tebou bude bojovat. Vyhraj a pokračuj k červené kytce. Zde je PP Up a vydej se dále nahoru a ve vysoké trávě je možnost chytit pokémona jménem Machop. Nynítě čekají další dva zápasy. Jeden je chlápkem s čepicí u trávy a ten druhý je s holkou stojící u cedule vedle BERRY TREE. Nyní pokračuj po schodech do Marine Beach na Reute 407. Zde jdi doleva a najdeš ULTRA BALL. Nyní jdi do přístavu Jezera MARINE. Námořník tě převeze za 600 zlaťáků (pozn. aut.:nevím jak se jmenuje herní měna) na druhou stranu jezera, kde tě čeká další souboj. Až vyhraješ pokračuj doprava, kde najdeš HYPER POTION. Nyní se vrať zpátky k ceduli a jdi doleva. Najdeš tam NET BALL. Nyní se vrať o malinkáý kus zpět a jdi vysokou trávou nahoru do Bramboch Town.

Bramboch town

Jdi do zelené budovy vedle lavičky, kde ti dá chlapík pokémona jménem Larvitar Lv. 10. vyjdi ven a jdi k pokécentru a dívka u vchodu ti dá EXP. SHARE, potom už si jdi vyléčit své pokémony. Jetu ještě jedno důležité místo a tím je letiště, ale teď je naprosto k ničemu, tak si ho nevšímej. Pokemart zde NENÍ. Při odchodu z města na cestu (Reute 408) tě zastihne tvůj soupeř trenér RED.

Souboj s trenérem Tvým sokem Redem na ulici vedle letiště
Pikachu Grotle Gyarados Lucario
Pikachu Lv. 25 Grotle Lv. 27 Gyarados Lv. 27 Lucario Lv. 28

Až ho porazíš tak se vydej na Reute 408.

Reute 408

Hned jak vejde do zatáčky na cestě, tak si hned za zápasíš. Dále pokračuj do vysoké trávy, kde můžeš chytit pokémony KRABBY, CORPHISH. Když půjdeš z vysoké trávy nahoru najdeš ULTRA BALL a dej se doleva a najdeš POTION. Když budeš pokračovat dál doprava čeká tě jeden zajímavý zápas. Ta holka vedle ti naučú tvého pokémona DRAGONFANG, ale jen tehdy pokud máš pokémona dračího typu u sebe. Pod kamenem najdeš TM04 - CALD MIND (pasivní útok). Zde už je to vše tak sejdi po schodech do Seanport beach.

Seanport Beach

V pokébalu najdeš věcičku REVIVE.Hnedka vedle tě čeká zápas a až ho vyhraješ vydej se doprava a pochvilce cesty tě čeká souboj. Až ho vyhraješ, tak se dej dolu a najdeš tam TM13 - ICE BEAM (ledový paprsek, aktivní útok). Nyní se vrať tam so si zápasil a pokračuj doprava, kdetě čeká další souboj. Poté covyhraješ se dejdoprava a pod palmou je HYPER POTION. Pokračuj dále dopravaa je tu další souboj. Vyhraj a jdi doprava dolu a najdeš TM18 - RAIN DANCE (pasivní útok). Nyní se vyprav po schodech do Reute 408.

Reute 408

Jdi dál po cestě a ten kluk s modrýma vlasama ti dá POISON BARB. Hned vedle je je mladík s červenou čepicí, který s tebou bude bojovat a až vyhraješ pokračuj přes vysokou trávu do Seanport city.

Seanport city

Pokračuj vedle laviček než se dostane skrz bránu do města. V baráku u kterého pobíhá holka s modrýma vlasama dostaneš SUPER ROD a pokémona jménem LAPRAS Lv. 10. Vpravo u východu je barák člověkem, který dává přezdívky pokémonům a ještě tu je člověk, který vymění pokémona CARVANHA za pokémona SEADRA. Nyní jdi o ulici výše. Je zde přístav, Stadion. Vedle pokemartu je chlapík s hnědým kloboukem, který ti dá BRIGHTPOWDER. Nyní už ale pojďmedo balonu, který má tvar jako pokémon Mantine. Promluv si se Stevenem a odcetuješ někam a nevim kam, jelikož ještě nemáme Town MAP. Každopádně to využij k tréningu pokémonů na úroveň 40. Poté co se vrátíš jdi do Lightning House kde tě čeká v přízemí jeden zápas a pak jdi o patro výše, kde tě čekají dva zápasy. Nyní jdi do druhého patra, kde tě čekají další dva zápasy. O patro výše už žádní bojovníci nejsou, jen si promluvte s chlapíkem s modrýma vlasama. Nyní je čas jít na stadion, pokud máš úroveň u všech pokémonů 40 a pokud ne tak to dotrénuj na  Reute 408. Teď když už máš úroveň 40 u všech svých pokémonů tak, jdi na stadion. Trenérem je Lucas, který se specializuje na vodní typ pokémonů.

Souboj s trenérem stadionu Lucas na stadionu v Seanport city
Octillery Kingdra Gyarados Tentacruel
Octillery Lv. 32 Kingdra Lv. 35 Gyarados Lv. 34 Tentacruel Lv. 33

Poté co jsi porazil Lucase ti Lucas dá Mořský odznak, který ti umožňuje používat útok HM06 - ROCK SMASH a ještě k tomu všemu dostaneš útok WATER PULSE. Tady je to vše jdi si vyléčit pokémony a opusť město na Reute 409.

Reute 409

Jdi po schodech do prava a promluv si s s dívkou, která tě vyzve na zápas.  Dále na křižovatce se dej nyní do prava a od zálesáka získáš HM06 - ROCK SMASH a u klády najdeš SIVLER POWER (stříbrná síla, zatim nwm na co je). V trávě lze nalézt pokémona jménem SKarmory, Swablu, Wenonat. Vrať se na křižovatku a dej se nahoru. Na levo najdeš Max Etherjdi za tím týpkem s Duskullama a promluv s ním a pak už máš volnou cestu na křižovatce dolů. Dále zde na pláži nic nesvedeš tak se vydej zpět na křižovatku a dej se dolů. Kameny zničíš přes útok HM06 - ROCK SMASH. Vpravo ve vysoké trávě lze chytit pokémona CHATOT. Chlapík s červenou čepicí tě vyzve na zápas. Jdi po schodech nahoru a za vysoukou trávou najdeš TM47 - STEEL WING, poté jdi dolů a na chodech tě zastaví tvůj sok KENTA.

Zápas na Reute 409 s tvým sokem (nepřítelem), který se jmenuje Kenta
Roselia Croconaw Magmar Breloom
Roselia Lv. 30 Croconaw Lv. 31 Magmar   Lv. 31 Breloom   Lv. 31

Pod shodama se dej doleva a najdeš u cesty ULTRA BALL. Kluk u konce hnědé cesty si dá s tebou zápas. Až vyhraješ, tak pokračuj dálvysokou trávou až na cestu, kde najdeš Calcium. Poté jdi dolu a je tu další zápas. Po vyhraném zápasu pokračuj dál dolů a dostaneš se do NATIONAL PARK.

National Park

Nad plotem najdeš Ultra ball a u vstupu u plotu National Parku tě čeká zápas. Je to lehký zápas. U plotu o dvě políčka níže je zase zápas, ta ho vyhraj a pokračuj dál k dívce na lavičce (vypadá jako Down v seriálu) a dá ti Light Ball. Uprostřed v trávě lze chytit pokémony jménem Nidoran♀, Budew, Abra, Poliwag, Nidoran♂, Machop, Chothita, Purrloin. Na východě je budova na soutěže, ale ta je momentálně zavřená. Jdi dále, u východu je FULL HEAL a na jihu tě čeká další zápas jdi dolů na Reute 409.

Reute 409

Jdi na jihovýchod a čeká tě tu další zápas. pokračuj dál na jih až příjdeš k bráně Dardusk City.

Dardusk City

Jdi doprostřed města a chlápek s zelenou košilí a modrými kalhotami ti dá MOON STONE. Holka u Pokecentra ti dá Drifbloona a v Pokécentru dostaneš od  holky z modrýma vlasama pokémona jménem Dratini. Nyní, když máš u svých pokémonů level 45, tak si skoč vyléčit pokémony a vydej se na stadion. Leader stadionu se jmenuje Thomas a jeho typ pokémonu je duch. Na stadionu jsoiu skákací dlaždice jako ve Fuchsia City v RGBY/GSC/FRLG/HGSS, takže je totu hop nebo trop. Pro ty co nechtějí přemýšlet, tak je to: první zleva dole, první zleva nahoře, první zleva dole, první zprava nahoře.

Souboj s trenérem Thomas na stadionu v Dardusk city
Driftblim Mismagius Dusknoir Gengar
Drifblim Lv. 35 Mismagius Lv. 37 Dusknoir Lv. 38 Gengar Lv. 40

Poté co ho porazíš, ti dá za odměnu Duší odznak a TM30 - SHADOW BALL. Nyní si jdi vyléčit pokémony vedle do pokécentra a pak už se rychle vydej na Reute 410.

Reute 410

Za bránou vpraavo je Super potion. Vlevo dole najdeš Repel a nahoře u trávy je TM05 - ROAR. V trávě nově chytneš Spoink, Exeggcute. Nyní jdi zpět do Dardusk City a navštiv Guardian tower.

Guardian Tower

Zde lze nachytat spoutu pokémonních duchů. U schodů najdeš Ether, Nyní se dej o patro výše. Tady tě čekají dva zápasy s teamem Steam a mezi nimi dole najdeš PREMIER BALL. Podruhém zápasu jdi výše. V tomto patře tě opět čekají dva zápasy a vlevo nahoře tě čeká TM04 - CALM MIND. Po druhém zápasu vyjdi o Patro výše. Zde v patře jsou pro změnu tři boje a TM10 - HIDDEN POWER. Po třetím boji zase výše. Zde jsou opět tři souboje a vlevo dole je Hyperpotion. Po třetím boji opět jdi výše. Nyní, když už jsi konečně nahoře (vtip autora: tak si dej panáka), promluv si s Lancem a ten tě představí Leaderovi Teamu Steam Kaitlyn, která se dá s tebou zápas.

Souboj s trenérkou a Leaderem v jedné osobě Teamu Steam v Guardian Tower
Bornzong Umbreon Drapion
Bronzong Lv. 40 Umbreon Lv. 42 Drapion Lv. 42

Nyní potom, co vyhraješ uvidí jak spolu LUGIA a HO-OH zápasí a vmíchá a ukončuje tento zápas pokémon jménem ARCEUS. Nyní se najednou objevíš v pokecentru. Tak si uzdrav pokémony a vydej se zpět k mostu na Reute 410.

Reute 410

Nyní je už most opravený, tak jdi na něj a zde tě čeká několik zápasů (konkrétně pět). Až skončí most, tak jdi doleva nahoru a najdeš ULTRA BALL. Nyní se vrať zpět k mostu a jdi do Darkdusk woods.

Darkdusk woods

Jdi doleva a najdeš ULTRA BALL a ve vysoké trávě si lze nachytat nějaké pokémony. Pokémoni jsou Metapod, Munchlax, Murkrow, Misdreavus, Pinsir, Venipede, Caterpie, Scyther. Jdi zpět ke vstupu do lesa a dej se dopravaa za cedulí tě čeká další zápas. Dále pokračuj přes vysokou trávu na cestu. Vedle cesty najdeš Super Potion. Poté jdi po schodech dolů a je tu opět zápas. Až vyhraješ, tak pokračuj dál po cestě dolů a je tu další zápas. Potom jdi k vysoké trávě a jetu další pokémonový zápas, tentokráte s dalším tvm soupeřem, který se jmenuje Solana.

Souboj s pokémonní trenérkou, které se jmenuje Solana v Dardusk Woods
Grotle Miltank Manetric
Grotle Lv. 49 Miltang Lv. 40 Manetric Lv. 39

Nyní můžeš už u trávy sebrat Ether. Poté projdi vysokou trávou a jdi dolu na cestu, kde tě čeká další boj. Nyní pokračuj přes most, kde tě čekají nějaké další zápasy. Na mostě pomož sokovi Redovi a on si dá hned za to s tebou zápas.

Zápas se soupeřem RED na mostě v Dardusk woods
Bagon Lucario
Bagon Lv. 40 Lucario Lv. 40

Potom, co vyhraješ pokračuj za most a jdi nahoru a najdeš ELIXIR. Poté se vrať k mostu a jdi dolů přes vysokou trávu. U vysoké trávy tě čeká zápas. Poté jdi ke schodům a vydej se doleva a najdeš tam TM09 - BULLED SEED. Nyníse vrrať se schodům a vydej se přes ně. Pod schodama jdi do vysoké trávy a čeká tě tu další zápas. Teď dále pokračuj ve vysoké trávě, Když skončí tráva je vidět takové U (toto je východ). Jdi do něj a objevíš se v Enermy town.

Enermy Town

V této vesnici si lidí na ulici nevšímej, jsou totiž k ničemu. Jsou tu zajímavé pouze dvě budovy. Jednou z nich je pokecenter, kde mužeš léčit své pokémony. Druhá budova je hned ta pod pokécentrem, kde dostane od holky běhající u stolu HM04 - STRENGTH (silný útok, doporučuji pro pokémona normáního typu, který se nachází v Aktivní šestce). V levé budově vedle pokecentra dostaneš pokémona RIOLU Lv. 10. Pokud pokémona Riolu nechceš tak ho dej po počítače v pokecentru. Když půjdeš doleva dojdeš na Marfeny Lake a když dorava, tak na Mt.Shuem.

Marfeny Lake

Dej se nalevo od budovy kde jsi dostal Riolu. Na pobřeží jak stají ten kluk u vody tak ti dá HM05 - LAVA SURF, kousek nad ním je TM11 - SUNNY DAY.

Mt. Shuem

Dej se doprava od pokecentra. Jdi do Shuemu a těsně předtím tě zastaví tvůj starej známý Trenér a sok Kenta.

Zápas s trenérem Kenta U Mt. Shuem
Magmortar Typhlosion Lairon
Magmortar ♂ Lv. 40 Typhlosion ♂ Lv. 43 Lairon ♂ Lv. 42

Nyní, když jsi ho porazil, tak už ti nic nepřekáží, abys mohl jít dovnitř. Když si uvnitř, tak můžeš pochytat nějaké pokémony. Pokémoni, které můeš chytit jsou Torkoal, Golbat, Slugma, Zubat, Magmar. Ten týpek mezi skalami s tebou svede zápas. Jdi po písčité cestě dolů. Chlapec s červenou čepicí tě vyzve na zápas. Pod klukem s kimonem najdeš EnergyPowder. Vrať se ke klukům a dej se horní cestou, ta dolní je na nic. Po horní cestě najdeš MOON STONE a pokračuj dál k lávě kde použij ohnivého pokémona, který umí HM05 - LAVA SURF (ten útok z pláže v Manfery Lake) a přesurfuj lávu. Až se tito povede vydej se dolů a čeká tě zápas. Zde na zemi najdeš TM35 - FLAMETHROWER, teď když to máš pokecej si s klukem u cedule a pak jdi nahoru. Pokračuj nyní po cestě a je tu další zápas, když ho vyhraješ jdi nahoru. Čeká tu na tebe Zero a dá ti pokémona , který se jmenuje Deino Lv. 15. Nalevo od cedule najdeš Burn Heal, jinak zde můžeš zde chytit další pokémony a ti jsou Numel, Onix, Geodude, Graveler. Jdi napravo a hned tě čeká zápas. Na zemi najdeš TIMER BALL a pokračuj nahoru do dalšího patra. Zde jdi doprava a na zemi najdeš Hyper potion a pak se vydej nahoru, kde je další zápas. V tomto patře můžeš chytit pokémona, který se jmenuje Cubone. Pokračuj potom nahoru a chlápek (zálesák) ti dá Sky Fossil a na zemi v rohu je Ultra Ball. Chlápek u cedule tě vyzve na zápas. Poté jdu po schodech nahoru a na zemi je Hard Stone. Pokračuj doprava a za chvíli je tu zápas tvým starým známým sokem, který se jmenuje DIAMOND.

Souboj trenérem a sokem v jednom Diamond v Mt. Shuem ve třetím patře
Pupitar Samurott Electivire
Pupitar Lv. 41 Samurott Lv. 43 Electivire Lv. 42

Až ho porazíš, tak už totu je vše, tak pokračuj doprava kde je východ. Za východem je Reute 411.

Reute 411

Zde hned u hory lze získat tyto pokémony Hippopotas, Drilbur, Cacnea, Trapinch, Shellos, Baltoy. Jdi po schodech dolu a vydej se do vysoké trávy. U vysoké trávy tě čeká zápas. Po zápase jdi do trávy a lze tady získat pokémony Sandile Sandshrew. Nad trávou je Everstone. Jdi po cestě do další trávy. U trávy stojí kluk v kimonu, který tě vyzve na zápass bojovými pokémony. Projdi trávou dolu a dej se doleva po chvilce se vydej nahoru a najdeš TM37 - SANDSTROM. Nyní se vrať zpět na křižovatku s cedulí a dej se doprava. Zde tě čeká zápas. Jdi do vysoké tráva a dej se nahoru a doleva a najdeš Full Heal. Vrať se zpět do trávy a pokračuj vpravo na cestu, kde tě čeká zápas. Jdi po schodech nahoru a najdeš Revive. Pokračuj tím, že pujdeš po schodech nahoru, kde tě čeká zase zápas. Poté odsuň bedny pomocí útoku HM04 - Strenght (měl by to umět nějaký normální (typ) pokémon). Poté pokračuj vpravo až ke schodům po kterých půjdeš dolů nejdřív skrz jedny a pak druhé. Jdi dolů a čeká tě zase zápas. Po zápase pokračuj směrem dolů a zastaví tě profesorka Jasmine a řekne ti něco o legendárních pokémonech a pak odletí a svém pokémonovy. Tam co stála profesorka, tak se vydej nahoru a najdeš Hyper Potion. Pak jdi zpět dolů a pokračuj doprava přes vysokou trávu. Poté je tu další zápas. Nyní se dej nahoru a doleva a najdeš Thick Club. Potom se seber a jdi doprava a dostaneš se konečně do Groment city.

Groment City

V horním baráku ti dá tlustý chlapíku stolu SOFT SAND. Když už to tu máš tak jdi ven a dej se do spodního baráku, kde ti tlustý chlap u televize dá Onyxe za Torkoala (je to zlodějna, jelikož si lze oba pokémony chytit v Mt. Shuem). Vyjdi z baráku a dej se přes most. Skoč si do pokécentr a vyléči si pokémony a pak se dej o ulici níže do pokemartu. Zde prodej nepotřebné věci a kup si GREATBALLy (jsou levnější něž Ultra Bally o 50% (tj. o 600), jsou sice slabší, ale chytíš na ně stejné pokémony). Vedle pokematru obchod s vitamíny pro pokémony (pozn. aut: naprosto zbytečně utracené peníze, k ničemu). Nyní už je tu vše, tak se vydej na stadion. Když chceš jít dovnitř, tak tě zastaví správce a řekne ti, že Leader (Trenér) stadionu je v práci v městských dolech a dá ti vstupenku do Groment museum.

Groment Museum

V muzeu se dej doprava a za stolkem je oživovací stroj. chlápek u něj si stebou pokecá a nabídne ti, že tvou fosílii, kterou sis vybral před časem (já si vybral SKY FOSSIL). Dej mu odpověď YES a on ti oživý pokémona, v mém případě to byl Archen Lv. 20. Můžeš jít do pokécentra a dát ho do počítače a pak se sem vrátit a pokračovat nebo pokračovat rovnou. Já volím variantu s pokecentrem (to je na každým jakou cestu si zvolí). Jdu po zeleném koberci nahoru a postupně mě čekají tři zápasy. Potom jdi dál po zeleném koberci dokud nebudeš moci jít doprava, kde tě čekají dva zápasy nejdřív Shirley a poté Sheila.

Zápas s šéfkou teamu STEAM ADM Shirley
Umbreon Espeon
Umbreon Lv. 42 Espeon Lv. 42

Zápas s šéfkou teamu STEAM ADM Sheila
Driftblim Braviary
Drifblim Lv. 42 Braviary Lv.42

Poté co, jsi porazil TEAM STEAM je zde v muzeu vše, tak se vyjdi z něj ven do Groment City.

Groment City

Dej se doleva po schodech a o kousek dál uvidí vstup do Groment Mines.

Groment Mines

Zde v dolech lze chytit pouze pokémony, které už byla možnost chytit. u přístroje stojí kluk, který si dá s tebou zápas. Pak jdi nahoru a najdeš Super Potion a hned nad ním tě čeká zápas. Poté pokračuj nahoru po schodech a jdi kolem jeřábu a přes kolejnici, kdetě za kolejnicí čeká další zápas. Pak jdi silové důlní stanici a jdi po schodech dolů. U chodídího "tluťocha" najdeš escape rope a pakjdi ke stojícímu klukovi zhruba uprostřed, který tě vyzve na zápas. Poté jdi do vchodu a budeš o patro níže. Jdi nahoru a doleva a najdeš Smoke Ball. Potom pokračuj dále doleva a kluk u kamene ti dá HEAD FOSSIL (změní se ti na pokémona v Muzeu). Toto je vše v tomto patře, takse vydej směrem dolu a dostaneš se do dalšího patra. Nyní jdi po schodech dolů a do těch krabic použij útok STRENGH. nyní lze tady chytit pokémona Meditite a o krok níže tě čeká další zápas. Až ho porazíš, tak se dej ke klukovichodící vlevo u stroje a dá ti SHIED FOSSIL a nazemi najdeš NET Ball. Nyní jdi úplně doprava a tam jsou schody, tak se dej po nich nahoru a doprava a dolu a pak doleva. Nyní chvilku pokračuj doleva a čeká tě zápas. Tady těch schodů si nevšímej a jdi dál doleva a za chvíli uuvidíš další schody a potěuž sejdi dolů. Nyní jdi pořád dolů kolem jeřábu, kde tě po chvíli čeká další zápas. Až budeš u zdi, tak se dej doleva a najdeš MAX REVIVE. Poté jdi úplně doleva a jdi po schodech nahoru a dej se dopravaa dolu. Při cestě dolu tě čeká zápas. Nyní jdi dolů poschodech a zastaví tě hledaný trenéer stadionu ATLAS, který chvíli s tebou pokecá a pak odejde. poté pokračuj doleva a najdeš na zemi QUICK CLAW. Nyní je to tu v dolech už vše, tak se vrať do Groment City, buď pešky a tréninkem si do trénuješ pokémony pokud je nemáš na 55 úrovni (myšleny ty co má v aktivní 6 (pozn. aut.: v mém případě v aktivní 4)). nebo když už e máš vytrénované, tak můžeš použít Escape Rope, který si našel na začátku dolů.

Groment city

Nyní si jdi vyléčit pokémony v pokecentru, prodat nesmyslné itemy (např.: Nugget) v pokemartu. Nyní je zde vše tak se vydej na stadion, kde jak jsem psal je zdejší trenér ATLAS. ATLASOVOU specializací je Zemní typ pokémony.

Souboj s Atlasem trenérem stadionu v Groment city
Camerupt Claydol Excadrill Rampardos Krookodile
Camerupt Lv. 43 Claydol  Lv. 43 Excadrill Lv.  44 Rampardos Lv. 45 Krookodile Lv. 45

Za vítězství na Atlasem dostaneš Zemní odznak, který di dovoluje používat útok HM03 - SURF mimo stadion a k tomu získáš TM26 - EARTHQUAKE. Nyní jdi do pokécentra vyléčit pokémony a pak se vydej do muzea, kde ti z fosílií udělají pokémony. Z SHIELD FOSSIL se vylíhnul Shieldon a z HEAD FOSSIL se vylíhnul Cranidos. Zde už je to uplně všechno, tak se vydej severovýchodný cestou do jeskyně Mt. Zhery.

Mt. Zhery

Zde lze chytit pokémony Bronzor a Rhyhorn, k těm co už máš. Nyní, když jsi vešel do Mt. Zhery, tak se dej po cestě a na jejím konci tě zastaví holka, která tě vyzve na zápas. Poté o kus dál u kamenné zdi najdeš Escape Rope. Nyní se dej nahoru, dokud neprojdeš  přes schody, kde se dáš doleva a dolu. Za okamžik tě čeká další zápas a u kamene najdeš MAX REPEL. Potom se dej u cedule doleva a skrz průchod se dej do dolšího patra jeskyně v Mt. Zhery. V tomto patř lze chytit do prty ještě pokémona, který se jmenuje Solrock. U kamene na zemi najdeš Ultra ball. Dej se doprava a nahorua u cesty tě čeká další souboj. Jdi po cestě nahoru a ten silnější kluk ti dá ROOT FOSSIL, který můžeš vyměnit za pokémona v groment muzeu. Jdi po schodech nahoru a dej se doprava, kde najdeš Focus Band. Nyní jdi doleva tu opět zápas. Potom pokračuj doleva a po schodech nahoru přes vstup a jdi do dalšího patra. Jdi po písečné cestě nahoru a čeká tě tu další zápas. Na zemi mezi kamenama najdeš thunderstone. Pokračuj po cestě nahoru a doprava a čeká tě další zápas. Za rohem u kamene najdeš Escape rope. Nyní ho použij a skoč si vyléčit pokémony do pokecentera a v muzeu oživit si ROOT FOSSIL na LILEEP Lv. 20. Pokud tohoto pokémona nechceš jdi ho dát do počítače v pokécenteru, nyní se vrať zpět do Mt. Zhery tam odkud jsi použil Escape rope. Nyní jdi po schodech nahoru a doleva a pak se dej nahoru a zde je vstup do dalšího patra Mt. Zhery. Nyní jdi nahoru a je tu další zápas. Poté pokračuj nahoru, kde je Steven a Terra. Oni spolu zápasí. Poté, co vyhraje ti dá HM03 - SURF. O kus výše je vstup do dalšího patra, tak jdi do něj. U cedule tě čeká další zápas. V rohu najdeš Ultra Ball. Pak pokračuj nahoru a doleva a dej se po schodech nahoru. Holka na cestě u zdi si dá s tebou zápas. Po té jdi nahoru a doleva. U kamene najdeš Escape rope a zde už je to vše, tak vyjdi už konečně této jeskyně v Mt. Zhery na Reute 412.

Reute 412

Jdi k vodě a chytej ryby, dokud nechytíš nějakou, která dokáže naučit se útok SURF. Když nemůžeš chytit vodního pokémona a nemáš ho u sebetak se vrať do Groment city do pokecentra a tam si vem třeba Laprase, který se může naučit útok SURF. Poté jdi do jezera, kde můžeš surfovat a nalést a chytit tyto pokémony Staryou a Horsea. Poté co přesurfuješ jezero, tak se dej po hnědé cestě a u vysoké trávy tě čeká další zápas. Ve vysoké trávvě lze naleznout pokémony Blitzle, Absol, Joltik, Shinx, Electrike, Luxio. Nyní pokračuj nahoru do další vysoké trávy a jdi po hnědé cestě, kde te tady čeká další zápas. Nyní, když si vyhrál pokračuj nahoru na rozcestí a dej se doprava a nahoru a najdeš SUPER POTION.Nyní se vrať na rozcestí a dej se doleva a čeká tě hned zápas. Nyní jdi nahoru a doprava a je tu další zápas. Potom jdi zpět doleva a dej se nahoru a ve vysoké trávě tě čeká další zápas. Nyní pokračuj nahoru. Nyní se dej doprava aje tu další zápas. Nyní se dej přes vysokou trávu a za ní tě čeká další zápas tentokrát, ale je tvůj soupeř stará známý RED.

Souboj proti trenérovi, který se jmenuje RED na Reute 412
Shelgon Scyther Lucario
Shelgon Lv. 42 Scyther Lv. 42 Lucario Lv. 43

Nyní pokračuj doprava, pak se dej nahoru a doleva přes Vysokou trávu. Za trávou je tu opět zápas. Jdi nahoru a dej se doprava. O kusek dále je zde další zápas. Na zemi u stromu najdeš MAGNET. Nyní se vydej přes vysokou trávu doprava, poté jdi po hnědé cestě nahoru a čeká tě tu další zápas. Nyní jdi do vysoké trávy (tady lze chytit pokémona, jménem Electabuzz) a doleva a za trávou jak stojí ten kluk v kimonu si dá s tebou zápas. Pokračuj doleva a nahoru. Při cestě nahoru tě čeká další zápas. Na schodech tě zastaví tvůj soupeř Lunick a zeptá se tě, jestli chceš bojovat, pokud ano odpověz YES (tento zápas není povinný).

Zápas s tvým soupřeřem, který má jméno Lunick na Reute 412
Gabite Infernape Luxray
Gabite Lv. 42 Infernape Lv. 43 Luxray Lv. 43

Potom jdi do prava a najdeš Water Stone. Vrať se na cestu a jdi nahoru a budeš v Serenity city.

Serenity city

Když vejdeš do města, tak se dej do hotelu přes ulici a tam dostaneš Miracle seed. Jdi po schodech do prvního patra. Kluk u stolu t dá HM02 - FLY. Nyní je to zde v hotelu vše, tak z něj odejdi a jdi vedle do baráku, pokud chce vyměnit Sandshrew za Gravelera (pozn. aut.: je to zlodějna, jelikož už oba lze chytit v Mt. Zhery). O ulici výše jdi do pokémartu koupit/prodat nepotřebné předměty. Úplně v pravo je pokecenter a pod ním je Stadion. Nyní jdi zpět do středu města ke květinovému háji a dej se nahoru do Power Plant elektrárny. Když do elektrárny vstoupíš, tak vyhledej zelený koberec a jdi po něm nahoru a čeká tě tu zápas. Nyní se dej vpravoa čekají tě tu dva zápasy. Nyní když si vyhrál jdi za klukem u počítače. Teď jdi úplně nalevo a najdeš TM25 - THUNDER. Zde je to vše, tak se vrať do města a pokud ještě nemáš pokémony na úrovni 60, jdi si je vytrénovat Reute 412. Pokud ano, tak jdi na stadion. Na Stadionu je trenér RAYNER, který se specializuje na elektrický typ pokémonů.

Souboj s trenérem, který se jmenuje Rayner na stadionuv Serenity city
Ampharos Zebstrika Manetric Luxray Electivire
Ampharos Lv. 46 Zebstrika Lv. 47 Manectric Lv.  46 Luxray Lv.  47 Electivire Lv.  48

Nyní, když jsi trenéra jménem Rayner, tak ti Rayner dá ENERGETICKÝ odznak (Energy badge). Dále ti tento odznak dovoluje používat HM02 - FLY mimo zápasy a ještě k tomu dostaneš TM24 - THUNDERBOLT. Nyní máš dvě možnosti kam jít. Jedno možnost je pokračovat na Reute 413 a druhá možnost je jít přes Reute 417 (doporučení aut: udělat Reute 417 a pak přes Fly na Reute 413). jdi na severovýchod a tam se nachází Reute 417.

Reute 417

Na této cesě můžeme chytit, tyto pokémony. Jde o pokémony, jménem Roselia, Mareep, Kecleon, Girafarig, Spinarak, Budew, Stunky, Oddish, Skorupi a Mienfoo. Jdi přes vysokou trávu dej se po schodech nahoru a doprava. Nyní čeká t ětu zápas poté najdeš nad kamenem LIGHT BALL (doporučuji prodat v pokemartu). pokračuj po hnědé cestě ke shodům, po kterých se dáš dolů je tu rozcestí. Jak v horní cestě, tak i v dolní cestě tě čeká jeden zápas a ještě zde najdeš SUPER POTION. U spojení těchto dvou cest je pokémonní školka (pokemon day care center). Nyní pokračuj po cestě přes vyskou trávu a za ní tě čeká zápas. Nahoře u stromu najdeš NEST BALL. Tak a teď je to tu už vše, tak použij Fly do Serenity city.

Serenity city

Vyléči si své pokémony a vem si vodního pokémona, jelikož budeš potřebovat SURF. Nyní už jen skoč do pokemartu prodat/koupit věcičky, které (ne)potřebuješ. Tak a už jdi na Reute 413.

Reute 413

Jdi po hnědé cestě a uprostřed ní, tě čeká zápas a nad cedulí najdeš SUPER POTION. Nyní jdi k vodě, kterou přesurfuj pomocí vodního pokémona (musí umět SURF) a lze zde chytit Tentacool, Magikarp, Scyther, Pinsir, Pineco Heracross, Wailmer. Potom najdeš u klády MAX ELIXIR a poté se vydej nahoru po hnědé cestě a u schodů je další zápas. Nyní jdi po schodech nahoru a pak se dej doprava. V trávě nalezneš pokémony Hoppip, Skiploom, Skarmory, Sunkern, Stunky, Wooper, Aipom, Oddish, Gloom, Ruflet, Houndour, Vullaby a u kamene je ULTRA BALL. Nyní se vrať ke schodům a dej se doleva a hned tě čeká zápas. Nyní pokračuj přes trávu doleva a pak mírně dolů a znovu doleva. Na hnědé cestě u schodů je další zápas a nahoře u klády je TWISTEDSPOON. Nyní jdi po schodech dolů. Po hnědé cestě jdi Mt. Icestorm.

Mt. Icestorm

Zde můžeš chytit tyto pokémony: Snorunt, Onix, Seel, Spheal, Cloyster, Jynx, Smoochum, Shellder, Swinub, Piloswine. Poté, co jsi sem vešel, tak se vydej po světle modré cestě. Ve druhé zatáčce tě čeká zápas. U kamene najdeš SUPER POTION. Poté jdi po schodech nahoru a u schodů dolu je další zápas. Jdi po schodech dolů na ledové kluziště. V Levém horním rohu je TM07 - HAIL. Nyní jdi po schodech nahoru a pokračuj dále nahoru a asi uprostřed je lyžařka, která si s tebou zazápasí. Pokračuj nahoru a u kamene je ICE HEAL. Jdi doprava a po schodech dolů a doprava a nahoru. Poté, co příjdeš nahoru a doleva a znovu nahoru. Nyní se jdi projít po světlemodré cestě. Vedle cesty je ULTRA BALL. Na konci cesty vstup do díry ve zdi a jsi v dalším patře této hory. Jdi po světlemodré cestě a po chvilce tě čeká zápas. Nahoře vpravo je LUCKY EGG. Nyní je na čase jít doleva. Před světlemodrou cestou tě čeká další zápas. Povýjře se vydej po světlemodré cestě a u ní taky najdeš ULTRA BALL. Na konci cesty vstup do díry ve zdi a jsi v dalším patře této hory. U kamene najdeš SUPER POTION a nad ním tě čeká zápas. Po jdi na rozcestí a dej se doleva. Na straně najdeš ETHER. Pokračuj nahoru a vidíš jak cestu blokuje Team STEAM, tak se vrať na rozcestí a dej se doprava po shcodech nahoru. Pak jdi doprava a nahoru a budeš v Mt. Winder.

Mt. Winder

V této hoře lze chytit tyto pokémony: Zubat, Swablu, Golbat a Vibrava. Poté, co sem vejdeš, tak jdi doprava a pak nahoru. V půlce cesty nahoru tě čeká zápas a o kousek výš, kde je další zápas. Nyní jdi po schodech nahoru a čeká tě tu zápas a u kamene TM14 - BLIZZARD. Vstup do dalšího patra blokuje naše stará známá ??? (nyní prozradila, že se jmenuje Cynthia). Na konci cesty vstup do díry ve zdi a jsi v dalším patře této hory. Dej se doprava a čeká tě zápas. Poté se vydej nahoru ke schodům. V levém rohu najdeš SILK SCARF a nad schodama tě čeká další zápas.  Až vyhraješ pokračuj nahoru a čeká tě další zápas. Až ho vyhraje, tak se dej dírou ve zdi do dalšího patra. Dej se doprava a u cedule je další zápas. Po zápasu se vydej pochodech nahoru a pak doprava a za chvíli je tu další zápas. Nyní se dej znovu po schodech nahoru. Projdi bránou a uvidíš, jak Cynthia a Shirly mají zápas. Obejdi je a u zápasiště, kde bojují Zekrom a Reshiram jdi za trenérem Kratos (ten kluk se zelenýma vlasama). Po chvilce povídání tě vyzve na zápas.

Zápas s trenérem Kratos v Mt. Winder
Houndoom Umbreon Flygon Salamence
Houndoom Lv. 51 Umbreon  Lv. 51 Flygon  Lv. 51 Salamence  Lv. 52

Po výhře nad Kratosem přiletí Arceu a ukončí zápas mezi pokémony Zekrom a Reshiram. Oni utečou (Zekrom, Reshiram, Arceus), poté uteče i Team STEAM a nakonci ti Cynthia poděkuje. Zde už je to vše, tak se vydej na rozcestí do Mt. Icestorm.

Mt. Icestorm

Nyní, když si na rozcestí, tak se vydej doleva, jak tam stál team STEAM a pokračuj dál nahoru a východ z Mt. Icestorm ti blokuje tvůj soupeř Kenta.

Zápas s trenérem Kenta u východu z Mt. Icestorm
Magmortar Aggron Typhlosion
Magmortar  Lv. 49 Aggron  Lv. 49 Typhlosion  Lv. 51

Poté co jsi tu vyhrál, tak zde je to vše, Tak utíkej do Reute 414.

Reute 414

Dej se doprava a po schodech nahoru jdi po bílé cestě a čeká tě zápas. Po výhře dojdi na rozcestí a dej se doleva a najde TM46 - THIEF. Vrať se na rozcestí a dej se doprava na další bílou cestu a u cedule tě čeká další zápas. Poté jdi po bílé cestě doprava a pak nahoru přes vysokou trávu a na bílé cestě za vysokou trávou tě čeká další zápas. pokrčuj jen kousek nahoru. Odtud se dej do pravého horního rohu a najdeš NEVERMELTICE. Vrať se zoět a jdi přes vysokou trávu a za ní tě čeká další zápas. Poté se vydej nahoru dokud nepříjdeš ke schodům. Když k nim příjdeš, tak přes ně vydej nahoru na bílou cestu a po té jdi skrz vysokou trávu doprava a za ní tě čeká zápas. Poté pokračuj doprava a dostaneš se k zamrzlému jezeru. V jezeře najdeš DIVA BALL. Poté co jezero překonáš, tak pokračuj na bílou cestu, kde tě čeká zápas. Pokračuj doleva přes vysokou trávu a najdeš SUPER POTION. Potom jdi nahoru a doleva a čeká tě další zápas. Poté pokračuj na bílou cestu a naníshruba uprostřed tě čeká zápas. Nakonci bílé cesty tě čeká FULL RESTORE. Nyní se dej doprava a po schodech dolů. Na prvním schodě tě zastaví tvůj soupeř Diamond.

Zápas s trenérem Diamond na schodech na Reute 414
Tyranitar Electivire
Tyranitar  Lv. 49 Electivire  Lv. 50

Po výhře už můžeš sejít schody a pokračuj doprava do vysoké trávy. Hned zaní tě čeká další zápas. Potom pokračuj doprava a kolem stromu nahoru. Zde už je to vše, Tak se vydej do Snowce city.

Snowce city

Když sem dorazíš a pokecáš si s holkou, která běhá s Buneary, tak ti řekne, že ti vymění pokémona Staravia za pokémona Poliwhirl (s KING´S ROCK). Jdi do baráku nad barákem, který je naproti vstupu do tohoto města a můžeš si vybrat dalšího startovního pokémona ze čtvrté generace (Piplup, Turtwig, Chimchar). Nyní si skoč do pokécenter vyléčit své pokémony. U pokécentra tě zastaví Solana a řekne ti, že Sophia je v Mt. Icestorm.

Mt. Icestorm

Jdi úpně na začátek a dej se dolava a dolů a tak najdeš osobu, kterou hledáš a ona po tozhovoru zmizí do jiné části Mt. Icestorm. Nyní si je objevil, tak ještě jednou odešla na jiné místo. Nyníjsi v posledním patře a Sophia se přesunula tam jak blokoval cestu team Steam.promluv si s ní a ona ti nakonec řekne, že se vrátí na stadion. Zde už je to vše, tak jdi do Snowce city

Snowce city

Nyní si jdi vyléčit pokémony a vydej se na stadion. Stadion se nachází na severu města. Když chceš jít na stadión, taktě zastavý a vyzve na zápas (lze využít k tréninku na 65. level) tvůj soupeř Red.

Zápas s trenérem Red před stadiónem ve Snowce city
Salamence Lucario
Salamence  Lv. 50 Lucario  Lv.  51

Nyní, už ti nic nebrání jít na stadión. Ujisti se, že všichni tvý pokémoni, které máš u sebe, tak mají level 65, pokud ne, tak si je jdi vytrénovat na Reute 414. Trenérkou tohoto stadionu je Sophia a specializuje se na Ledový typ pokémonů.

Zápas s trenérkou stadionu Sophia ve Snowce city
Piloswine Abomasnow Lapras Froslass
Piloswine  Lv. 51 Abomasnow   Lv. 53 Lapras  Lv. 52 Froslass  Lv. 54

Za výhru nad Sophií dostaneš od ní Ledový odznak, TM24 - ICE BEAM a možnost užívat HM08 - DIVE mimo zápas. Skoč si ještě do pokecenter a zde už je to úplně vše, tak si to zamiř severozápadně na Reute 415.

Reute 415

Dej se po bílé cestě až nahoru a pak se vydej skrz vysokou trávu doprava. U knoce trávy nahoře najdeš SUPER POTION. Nyní jdi na bílou cestu a na ní uprostřed tě čeká zápas. Po zápasu, se vydej dolů a najdeš MAX REVIVE. Projdi se skrz trávu a pokračuj k baráku, ale ještě než k němu dojdeš vem si severozápadně od domku FULL HEAL. Před barákem stojí Solana a chvilku ti bude něco vyprávět a pak tě vyzve na zápas.

Zápas s trenérkou Solanou před barákem na Reute 415
Torterra Blastoise
Torterra  Lv. 49 Blastoise  Lv. 51

Po výhře Solana ti bude vyprávět, že už toho má dost a že se už bude věnovat jen pokémoním soutěžím krásy a poté odejde. Jdi do baráku a holka naproti tobě ti dá HM08 - DIVE. Potom vyjdi z baráku a dej se doprava a před vysokou trávou tě čeká zápas. Jdi skrz vysokou trávu a dej se horní cestou doprava a po chvilce tě čeká zápas. U stromu najdeš TM43 - SECRET POWER. Jdi na východ skrz vysokou trávu a dej se doprava a hned a trávou tě čeká další zápas. U stromů najdeš DIVE BALL. Jdi ke schodům a jdi přes ně dolů, pak doprava a pak na horu a zase doprava. Projdi vysokou trávu a hned za ní tě čeká zápas. Potése vydej po schodech úplně dolů a doprava na Reute 416.

Reute 416

Na té to cestě lze narazit na tyto pokémony, tudíž chytej už jen z tohoto seznamu, které nemáš. Jedná se o pokémony: Ramoraid, Goldeen, Horsea, Staryou, Magikarp, Tentacool, Carvanha. Když sem dorazíš, tak zjistíš, že přestalo sněžit. Nyní se vydej po hnědé cestě doprava. U lesanajdeš SUPER REPEL. Po té se vydej poschodech doprava. Na schodech tě zastaví Kaori (šampión regionu ZHERY) a bude ti vykládat o Teamu STEAM a pak odejde. poté pokračuj po schodech doprava a dolů. U skály najdeš GREAT BALL. Nyní doprava keschodům apokračuj přes ně k vodě. Nyní jdi po pláži nahoru a pak se dej doprava k vodě a přesurfuj jí dolů hned na začátku tě čeká zápas. Nyní pokračuj dolů na jdeš na ostrově SUPER POTION a nalevo ve vodě je další zápas. Nyní je načase pokračovatsměremdolů a po chvilce tě čeká další zápas. Jeď dolu na ostrov a najdeš tam ULTRA BALL. Poté se dejopět dolů a je tu další zápas. pokračuj dolů ajdik tétovelké budově. Vedle ní je TM41 - TORMENT. Nyní, zde už je to vše, tak se převlíkni do uniformy Teamu STEAM a pokračuj do Team STEAM secret base.

Team STEAM secret base

Poté co sem vejdeš, tak se vydej doprava a nahoru do otevřených dveří a budeš v dalším patře. Jdi dolů a čekká tětu další zápas. Pak se dej dolů a doleva a najdeš ELIXIR. Nyní se dej doprava a čeká tě tu další zápas. Z ním se dej doprava a nahoru a u zdi najdeš HP UP. Poté se vrať dolů a dej se doprava a je tu další zápas. Jdi  dál doprava a znova zápas. Nyní se dej nahoru ke vchodu do dalšího patra, kde tě čeká další zápas. Nyní je cesta volná, tak se vydej o patro výše. V levém dolním rohu najdeš SUPER POTION. Nyní se dej doprava a čeká tě tu další zápas a pak je tu další zápas. Jdi doprava a je tu další zápas, potom se vydej nahoru a je tu další zápas. U stromu je TM16 - LIGHT SCREEN. Nyní jdi opět výše k východu, kde tě čeká zápas. Poté, co vyhraješ, tak se vydej o patro výše. Dej se dolů a čeká tě tu další zápas. Nyní se dej dolů a u levé stěny je MAX REVIVE a napravo u krabice je SPELL TAG. Vrať se do prostřed a dej se doprava, kde je další zápas. Poté jdi dále doprava a je tu opět další zápas. Pokračuj dále a znova zápas. Nyní pokračuj ke vstupu do dalšího patra a tam je další zápas, nyní už je cesta volná a tak se vydej do dalšího patra. Nyní se dej dolů čeká tě tu další zápas, ale tentokrát s šéfkou teamu STEAM Shirly.

Zápas s šéfkou teamu STEAM Shirly v Secret base
Absol
Absol  Lv. 50

Nyní, už tě čeká jen zápas s šéfkou teamu STEAM Sheilou.

Zápas s šéfkou teamu STEAM Sheila v secret base
Driftblim
Drifblim Lv. 50

Poté, co vyhraješ, tak se vydej doprava a u krabice je ULTRA BALL. Nyní se vrať k holkám a dej se dolů. Poté, co Kratos a Percy spolu dohovoří, tak se dej doleva a najdeš APLHA SCRIPTURE. Poté se vrať do recepce a jdi doleva a dostaneš se o patro níže a tam najdeš MASTER BALL a vchod do dalšího patra níže je stále zabloklí. Zde už je to zatím vše, tak se vydej na Reute 416.

Reute 416

Zde lze udělat jen jednu věc a to je jet přes vodu dolů až na pevninu (pláž). Vpravo u kamene najdeš WATER STONE. Dej se po schodech dolů na hnědou cestu a pak po ní se dej doprava do Drakebreath city.

Drakebraeath city
Do tohoto města se dostaneš po lávce v levém horním rohu. Blízko lávky je stadion, ale je prozatim zavřený z důvodu rekonstrukce ponapadení teamu STEAM. Nyní jdi po schodech a potom po stříbrné cestě úplně dolů. V baráku dostaneš DRAGON FANG. Vyjdi z baráku a dej se doleva přes lávku. V prvním baráku nedostaneš nic, tak si jdi vyléčit pokémony do pokecentra. Poté, jdi do baráku nad prvním barákem, jelikož si tam můžeš nastavit přezdívku pro svého pokémona. Nyní je čas vyrazit pro dalšího pokémona (doporučuji dát do PC, jelikož je momentálně na nic), který se jmenuje Axew Lv. 10 , kterého dostaneš v baráku na cestě doleva na Reute 417.

Reute 417

Nyní, je čas jít doleva, skrz skok do vysoké trávy a za ní najdeš TM47 - STEEL WING. Nyní je to tu vše, tak leť do Yellow town.

Yellow town

Zde udělej jen to, že pujdeš do laborky profesorky Jasmine. Poté, co vyjdešz laborky, dej se bočním vchodem do stejné budovy a můžeš si vzít pokoman jménem Elekid  Lv. 5 . Nyní je to zde vše, tak leť do Drakebreath city.

Drakebreath city

Tady zatím stále nicmoc nezmůžeš, tak jdi na západ do jeskyně Mt. Draken.

Mt. Draken

Jdi vpravo a dostaneš ULTRA BALL. Potom se vydej úplně nahoru a doleva a najdeš TM15 - HYPER BEAM. Nyní je to zde vše, tak se vydej úplně doprava a nahoru do dalšího patra. Dej se doprava a pak nahoru přes schody a u výstupu do dalšího patra tě čeká zápas s šéfem teamu STEAM Percy.

Zápas s šéfem teamu STEAM Percy v Mt.draken
Tyranitar Garchomp
Tyranitar Lv. 58 Garchomp Lv. 59

Poté, co vyhraješ, tak zmizí a tím ti zároveň uvolní cestu až na vrchol Mt. Draken. Nyní, je na čase dát se doprava a nahoru skrze tři brány. Poté poslední sipokecej s prostředním klukem a podíváte se jak spolu zápasí legendy (Arceus, Dialga, Palkia, Giratina). Zhruba uprostřed boje vlítne mezi ně Percy a bude zápasit s Arceusem, kterého chce chytit a nakonec se mu to podaří, ale úplně nakonec mu stejně uteče. Kaori tě pošle do Distortion World.

Distortion world

Poté co se sem dostaneš, můžeš chytit tyto pokémony Zubat, Golbat, Spheal. Jdi doleva a nahoru a doleva a zase nahoru. Nyní je ccesta dolů a doleva a znovu dolů a zase doleva a zas dolů jdi do díry v zemi a dostaneš se do další části tohoto světa. Nyní se dej doprava a promluv si s trenérem a velkým šéfem teamu STEAM ZERO, který tě porozhovoru vyzve na zápas.

Zápas velkým šéfem a trenérem teamu STEAM ZERO
Salamence Hydreigon Garchomp
Salamence Lv. 59 Hydreigon Lv. 61 Garchomp Lv. 60

Až vyhraješ tento zápas, tak se vydej doprava a nahoru a zase doprava a zase nahoru do další části tohoto světa. Nyní stačí už jen jít nahoru a utkáš se se samotnou Legendou GIRATINA.

Zápas s pokémonní legendou, jenž se jemnuje GIRATINA
Giratina
GIRATINA Lv. 50

Tento souboj je na tobě, jestli ho budeš zápasit nebo chytat (pozn. aut.: doporučil bych jí chytit skrz MASTER BALL) MASTER BALLEM. Po jeho porážce nebo chycení, se dostaneš do Mt. Draken.

Mt. Draken

Zde se už nic neděje, tak se vrať do Drakebreath city.

Drakebreath city

Nyní je čas si vyléčit pokémony a jít na stadion, pokud tvoje aktivní šestka má level 70. Pokud ne, tak si jdi za trénovat na Reute 416. Trenér stadionu se jmenuje Wesley a specializuje se Dračí typ pokémonů.

Zápas na stadionu v Drakebreath city s trenérem Wesley
Kingdra Garchomp Flygon Haxorus Dragonite
Kingdra Lv. 58 Garchomp Lv. 61 Flygon Lv. 60 Haxorus Lv. 63 Dragonite Lv. 64

Poté co vyhraješ, tak dostaneš Drápový odznak (poslední osmý na vstup do ligy), dále ti umožňuje používat HM07 - WATERFALL mimo zápas a ještě dostaneš TM02 - DRAGON CLAW. nyní jdi vyléčit své pokémony do pokecentra a vydej se do zdejšího supermarketu. U výtahu stojí RED a dá ti HM07 - WATERFALL. Nyní tento útok nauč svého pokémona. Zde už je to vše, tak se vydej na Reute 416.

Reute 416

Zde se nic neděje. dej se tudíž na Reute 415.

Reute 415

Zde se vydej zpět k domku, kde na tebe čeká trenérka Solana, aby tě vyzvala znovu na zápas.

Zápas s trenérkou Solana, před domkem na Reute 415
Torterra Blastoise
Torterra Lv. 49 Blastoise Lv. 51

Po výhře nad Solanou, tak se vydejdo domku, kde tě čeká další zápas s trenérem Lunick.

Zápas s trenérem Lunick, v domku na Reute 415
Infernape Garchomp
Infernape Lv. 60 Garchomp Lv. 61  

Poté, co ho porazíš,je to tu vše, tak se vydej na Reute 416.

Reute 416

Zde jdi napláš a ní se vydej do vodopádů. Zde užje to vše, takse vydej na Victory Road.

Victory Road

Vydej se doprava a u zdi najdeš FULL RESTORE. Poté se vydej nahoru, na hnědou cestu a čeká tě zápas. Když skončí hnědá cesta pokračuj nahoru a u cedule je další zápas a u kamene je SUPER POTION. Poté jdi doleva na hnědou cestu a pokračuj po ní nahoru. Za chvíli uvidí něco jako je vstup do jeskyně, tak jdi do tohoa budeš v dalším patře Victory Road. Nyní se dej doleva a u zdi je ULTRA BALL. Nyní se vrať na hnědou cestu a dej se po ní nahoru a je tu další zápas. Potom pokračuj nahoru na hnědou cestu a u ní je další zápas. Potom u zdi najdeš TM08 - BULK UP a nahoře uvidíš zase tu vstupku a do ní vejdi. Nyní se dej doprava a nahoru a jed tu další zápas. Poté se vydej nahoru a u zdi napravo najdeš FIRE STONE. Poté se vydej nahoru a je tu další zápas. Nyní se dej nahoru skrz schody a pak se vydej doleva a u zdi najdeš TM42 - Facade a nyní dále pokračuj doleva a  je tu další zápas. Potom pokračuj doleva a jdi skrz schody a jdi do vstupky nahoru.Nyní jsi z jeskyně venku a najdeš u lesa SUPER POTION. Dejse nydní doprava a u schodů tě zastaví Kenta a dá si s tebou zápas.

Zápas s trenérem Kenta u vítězé stezky
Typhlosion Aggron
Typhlosion Lv. 64 Aggron Lv. 64

Až vyhraješ, tak odejde a tak pokračeuj doprava přes schody a vodu. Ve dodě tě čekají minimálně tři zápasy. Potom až se dostaneš ke schodům zastaví tě RED a dá si s tebou zápas.

Zápas s trenérem RED u vítězné stezky
Charizard Lucario
Charizard Lv. 64 Lucario Lv. 65

Po výhře nad Redem je to zde vše, tak se vydej do pokémonové ligy.

Pokemonon ligue

Zde si vyléči své pokémony a dej se doprava a nahoru a u vchodu do Elitní čtyřky stojí DIAMOND, by tě vyzval na zápas.

Zápas s trenérem DIAMOND v pokémonové lize
Samurott Metagross
Samurott Lv. 64 Metagross Lv. 65

Po výhře nad DIAMONDem si zde ještě vyléči své pokémony a vyraž na předposlední úkol a tím je porazit elitní čtyřku. Zde je doporučený level pokémonů z aktivní šestky 80-85. Pokud budeš mít 85, tak projdeš elitkou a šampionem bez větších problémů.

Elite Four

Prvním trenérem v elitní čtyřce je Aisey, která se specializuje na zemní typ pokémonů.

1. zápas v elitní čtyřce s trenérkou Aisey
Steelix Hippowdon Krookodile Torterra Claydol
Steelix  Lv. 65 Hippowdon  Lv. 66 Krookodile  Lv. 67 Torterra  Lv. 66 Clydol  Lv. 65

Druhým trenérem v elitní čtyřce je Triton, která se specializuje na Vodní typ pokémonů.

2. zápas v elitní čtyřce s trenérem Triton
Blastoise Gyarados Tentacruell Samurott Wailord
Blastoise  Lv. 67 Gyarados  Lv. 67 Tentacruell  Lv. 68 Samurott  Lv. 68 Wailord  Lv. 69

Třetím trenérem v elitní čtyřce je Lucia, která se specializuje na Temný typ pokémonů.

3. zápas v elitní čtyřce s trenérem Lucia
Houndoom Scrafty Honchkrow Umbreon Absol
Houndoom  Lv. 69 Scrafty  Lv. 70 Honchkrow  Lv. 69 Umbreon  Lv. 70 Absol  Lv. 71

Čtvrtým trenérem v elitní čtyřce je Elizabeth, která se specializuje na Ocelový typ pokémonů.

4. zápas v elitní čtyřce s trenérkou Elizabeth
Empoleon Bornzong Skarmory Aggron Metagross
Empoleon  Lv. 71 Bronzong  Lv. 71 Skarmory  Lv. 72 Aggron  Lv. 72 Metagross Lv. 73

Nyní, když jsi porazil celou elitní čtyřku, tak tě čeká už jen šampion tohoto regionu a není to nikdo jiný než samotný Kaori.

Zápas se šampionem regionu Zhery Kaori v pokémonové lize
Charizard Lucario Salamence Rampardos Garchomp Haxorus
Charizard  Lv. 74 Lucario  Lv. 75 Salamence  Lv. 75 Rampardos  Lv. 76 Garchomp  Lv. 76 Haxorus  Lv. 75

Poté, co si porazil šampiona, regionu Zhery budeš zaveden do síně slávy a zde je to  pro dnešek vše, tak doboru noc. Poté, budeš hozen do postele v Yellow town.

Yellow Town

Po probuzení jdi k schodům a máma tě zastaví a pogratuluje k výhře a jdi z domu do laboratoře, které je hned na pravo od tvého domu. Popovídáte s profesorkou a ta ti poví, že je tu ještě region, který se jmenuje Lauren a dá „LAUREN PASS“. Loď kotví v Seanport city, takže letíme tam (na pokémonovi, který umí FLY).

Seanport city

Před cestou ještě zaběhni do Pokecentra. Jdi do budovy v přístavu a pokračuj nahoru a vstup do dveří nalevo. Popovídej si s chlapkem u lodi a odpověz „YES“. Vystoupíš v Suner Town.

Suner Town

Po schodech přímo do domu a od holky dostaneš Mystic Water. Výjdi z domu a jdi na sever, kde se střetnete s profesorkou Ellie. Pak najednou z vyjde váš nový rival Yellow. Po skončení rozhovoru odejdeme (já rival a profesorka) spolu do Carmin town, takže jdi za nimi.

Route 501

Jdi na sever uvidíš dva stromy na které sa dá použít Headbutt ale nejsou tu žádný Pokémoni, ale nejprve seber SUPER POTION nalevo a potom si dej souboj s trenérem. Projdi přes trávu za ní stoji stojí trenér, který chce zápas. Po souboji jdi dolu, kde po skoku najdeš Ultra ball, znova skoč a vrať se zpět nahoru a pokračujte dále k trenérovi.
Pokračujte trávou a znova skočte dole najdete tu TM32 - DOUBLE TEAM a dostaňte se zpět pokračuj na sever a střetneš se s dalším trénerem. Pokračuj dále a najdeš na zeni CLEANSE TAG. Zde je to vše, Tak pokračujte dále do Carmin Town.

Carmin Town

Jdi nahoru do Pokecentra si vyléčit Pokémony a odložit si jednoho do PC a za chvíli si totiž budeš moct sebrat dalšího Pokémona a vstup do laboratoře profesorky Ellie. V a vnitř se s ní popovídej a vyber si startoního pokémona z páté generace pokémonů. Máš na výběr z pokémona Snivy, Tepig anebo Oshawott. Výjdi z laboraře a vydej se na Route 507.

Reute 507

Jdi po cestě a budeš mít hned zápas a ve vysoké trávě je další trenér. Vedle kopečku najdeš SUPER POTION a pokračuj dále trávou a za ní je další zápas. Jdi nahoru a najdeš LUXURY BALL, projdi vysokou trávou a čeká tě zde zápas s Pearl (byla s tebou v laboratři).

Zápas s trenérkou Pearl na Reute 507
Arcanine Sceptile
Arcanine  Lv. 63 Sceptile  Lv. 65

Vrať se do Carmin town.

Carmin town

Vyléči si své pokémony v pokecenteru a pokračuj na západ na Route 502.

Reute 502

Jdi po cesteě a narazíš na dalšího trénera. Nad trávou, vedle stromů na které můžeš použít Headbutt, najdeš Revive. Jdi přes trávu dolů a je zde další zápas. Dole vedle trávy najdeš TM21 – FRUSTRATION s u schodů nás čeká další souboj. Výjdi po na schodech a příjde za tevou tvůj soupeř Silver a bude po tobě chtít zápas.

Zápas s tvým sokem, který se jmenuje Silver na Reute 502
Typhlosion Feraligator Meganium
Typhlosion  Lv. 65 Feraligator  Lv. 65 Meganium  Lv. 65

Najdeš u stromu ULTRA BALL a pokračuj po schodech nahoru přejdi trávou a u plotu je další tréner. V rohu seber SUPER POTION a pokračuj do Rocavely city.

Rocavely city

Na severu města najdeš Pokecentrum a v dome vedle pokecentra ti dá chlapec TM49 - ROCK SLIDE. Na stadion se nedostaneš, protože je trenérka stadionu, která se jmenuje Rochelle v dolech, takže musíš jít za ní. Doly jsou na západě města. Nejprve si pojď pro Predt Fossil, kterou má chlapík, kterého najdeš za jeřábem nahoře. Nyní jdi dolů po schodech a pokračuj až dokud nenarazíš na Spiral Fossil a leaderku gymu Rochelle, najdeš napravo od stroje popovídej si s ní a jdi za ní do Rafinéria, která je vedle Pokemartu. Vstup dovnitř a jdi přes dveře do další místnosti, Rochelle najdeš v dolním levém rohu místnosti, když se tě bude ptát odpověz „NO“ a vrátí se zpět na stadion, takže pojď jí porazit. Na stadionu se dát jít jedinou cestou. Trenérkou stadionu je Rochelle, která se specializuje na kamenný typ pokémonů.

Zápas s Rochelle na stadiónu v Rocavely city
Armaldo Bastiodon Aerodactyl
Armaldo  Lv. 64 Bastiodon  Lv. 64 Aerodactyl  Lv. 64

Po výhře dostane Minerální odznak, TM39 - ROCK CLIMB a taktéž možnost používat TM39 - ROCK CLIMB mimo stadion, ale dávej pozor jelikož to není HM útok. Výjdi ven, vyléči si Pokémony a jdi na sever do Mt. LAUREN (jeden pokémon z aktivní šestky musí umět TM39).

Mt. Lauren

V jeskyni narazíte na trenéra. Hned vedle najdeš SUPER POTION a pokračuj doprava a je tu další zápas. Za ním najdeš Scope Lens. Jdi jeskyní doprava narazíte na další zápas. Seberte SUPER POTION a pokračuj dál po cestě a je tu další zápas. za výhru dostaneš Shell Fossil. Jdi po schodech nahoru a vezmi si Thunderstone a vyýjdi z jeskyně a jdi nahoru, dokud nenajdeš kameny, které lze zničit pomocí TM39 a pokračuj do ďalší jeskyně, zde si seber U ULTRA BALLl a čeká tě tu další dva souboje. Až vyhraješ, tak seber na zemi ležící TM23 - IRON TAIL. Vyjdi znova z jeskyně a nalevo na zemi další ULTRA BALL. Před vchodem čeká Yellow a požaduje zápas.

Zápas s tvým sokem Yellow v Mt. Lauren
Luxray Blaziken
Luxray  Lv. 65 Blaziken  Lv. 65

Pokračuj a vyjdi ven a vkroč do Skyner City.

Skyner city

Jdi si vyléčit pokemony do Pokécentra a můžeš jít přímo na další stadion na severeu města na stadionu je specializace na létající typ pokémonů ke trenérvi se dostaneš pomocí plošin. Trenérem stadionu je Rebecca a specializuje se na létající typ pokémonů.

Souboj s Rebeccou na stadionu ve Skyner City
Staraptor Honchkrow Salamence
Staraptor  Lv. 64 Honchkrow  Lv. 65 Salamence  Lv. 66

Za výhru dostanete Nebeský odznak, TM40 - GLIDE a možnost létat po časti regionu Lauren, na které se jinak nedá dostat a taktéž dostaneš Pilot License takže můžeš lítat kamkoliv nejen z města do města. Jako v případě Rock Climb si taktéž dávej pozor, aby jsi tento TM40 po naučení nevymazali. Vyléčti si své pokémony a nauč Glide nějakého létajícího Pokémona, jdi na východ, kde je Reute 504.

Reute 504

Zde budeš muset použít Glide, aby jsi se mohl dostat dále. Použij Pilot License a pokračuj dále za mostem tě hra vyzve zda chceš použit TM40, takže dej „YES“. Když budeš ve vzduchu uvidíš trénera, který je napravo od mostu. Pokračuj v letu dále na východ. Zhruba ve prostřed najdeš BlackGlasses. poté pokračuj dále na východ. Pokračuj až dokud nenarazíš na most a  pokračuj  po mostě dolu.Na zemi je NEST BALL a nahoře vedle lavičky je SUPER POTION a pokračuj do Lendyn Town.

Lendyn town

V prvním domě okolo kterého půjdeš, ti dá holka u stolu pokémona, který se jmenuje Rotom Lv. 10, venku se popovídej s jedným z trojice po rozhovoru utečou do Kosaka City. Ale nejprve si vyléči Pokémony. Nyní jdi na Reute 505.

Reute 505

Při ceste najdeš SUPER POTION. Jdi k vodě a použij SURF. Dole najdeš TM19-GIGA DRAIN. Výjdi z vody a vstup do Kosaka city.

Kosaka city

V prvním domě od chlapce můžeš dostat pokémona, který se jmenuje Tyrogue Lv. 10 . Vyléči si Pokémony a vedle Pokecentra v dome můžeš vyměnit Medichama za Machoke, který sa po výměně vyvine na Machampa, můžeš jít na stadion an jihu města. Při pokusu vojít na stadion, tak tě zastaví trenérka Lucy a odejde do Sky Tower, takže jí následujte. Od stadionu jdi doprava dokud nepříjdeš až na konec chodníku a dej se nahoru do Sky Tower.

Sky Tower

Ve Sky Tower na tebe bude čekat Team Steam. Tady se střetnete s Lucy (trenérka místního stadionu) mužeš  si s ní popovídat, ale bude stejně dál pokračovat v chození, takže můžeš pokračovat dále v cestě navrchol. Výjdi po schodech uvidíš tu Kratose, dva grunty a Rayquazu za nimi, po rozhovoru s Kratosem budeš mít souboj.

Zápas s šéfem (Kratos), Teamu Steam v Sky Tower v Kosaka city
Alteria Salamence Dusknoir
Alteria  Lv. 62 Salamence  Lv. 65 Dusknoir  Lv. 65

Po výhře a krátkém rozhovoru s Kratosem o tom, že chce chytiť Rayquazu se tu objeví Blake (šampion Laurenu). Po chvíli rozhovoru Rayquaza uteče a Blake odejde a po něm taktéž. Při ceste ven z věže na tebe čekají noví trénéři. Výjdi ze Sky Tower do Kosaka city.

Kosaka city

Vyléči si Pokémony a jdi na stadion, odkud výjde tvůj soupeř Silver.

Zápas s tvým soupeřem Silver před stadionem v Kosaka city
Charizard Feraligator Aggron
Charizard  Lv. 64 Feraligator  Lv. 67 Agrron  Lv. 65

Jestli potřebuješ bež do Pokécentra vyléčit si pokémony a pokud ne, taksi to zamiř na stadion, kde na tebe čeká trenérka Lucy, která se specializuje bojový typ pokémonů.

Zápas s trenérkou stadionu Lucy v Kosaka city
poliwrath Lucario machamp
Poliwrath  Lv. 66 Lucario  Lv. 67 Machamp  Lv. 68

Kromě útočného odznaku, také dostaneš TM31 - ICE SMASH. Naučte ho nějakého Pokémona a dávej pozor aby sis nevymazal. Vyléči si Pokémony a směřuj směrem na jih a ještě před cestou tě čeká na Route 506.

Reute 506

Za trávou najdeš TM33 - REFLECT a o něco dále dalšího trénera. Pokračuj dolů do Flamerny Woods.

Flamerny woods

Bež přes trávu a nájdeš tu FIRE STONE, dole je BURN HEAL. Od chlapce pokoukajícího na stromy dostaneš pokémona, který se jmenuje Larvesta (pozn.: údaje dodám později). Za trávou je nalevo od něj CHARCOAL. Jdi dolů a narazíš na chlapce, který chce zápas. Za nim nájdete Super Potion a v tráve je další ITEM (pozn.: údaje dodám později). Pod trávou tě zastaví tvoje soupeřka Pearl a chce zápas.

Zápas s tvým soupeřkou Pearl ve Flamerny woods
Buneary Venosaur Sceptile
Buneary  Lv. 64 Venusaur  Lv. 65 Sceptile  Lv. 65

Až vyhraješ, jdi za ní do Flamerny City.

Flamerny city

První človek ve měste je profesorka. Ellie popovídej si s ní a budeš mít zápas, jestli potřebuješ vyléčit Pokémony, Pokécentrum je vpravo.

Zápas na předměstí ve Flamerny city s profesorkou Ellie
Milotic Manectric Alteria Houndoom
Milotic  Lv. 64 Manectric  Lv. 64 Altaria  Lv. 65 Houndoom  Lv. 66

Na lavičce za prvním domem ti dají Magby (pozn.: údaje dodám později). Jdi rovně a vyléči si Pokémony. Potom jdi dolů a v domě napravo ti za pokémona, který se jmenuja Zebstrike daj ti pokémona, který se jmenuje Lampent (pozn.: údaje dodám později). Ve velké budově vedla Pokemartu se dají koupit všechny Pokebally (pozn. aut.: konečně lze získat nějaké dobré pokébaly za rozumnou cenu), kromě MASTER. Buď si jistý, že máš sebou SUPER REPEL (v budoucnu bude potřeba), jestli ne můžeš si jeden koupit v Drakebreath city, vrať se k Pokecentru a vejdi do jeskyně nad Pokecentrem, která se jmenuje Mt. Vulcan

Mt. Vulcan

Ve vnitř se střetneš s chlapcem, který chce zápas. Vlevo u stromů je ULTRA BALL. Jdi nahoru po schodech a u trávy je ITEM (pozn.: údaje dodám později), a u mostu je další ITEM (pozn.: údaje dodám později). Za mostem najdeš REVIVE. Jdi dolu po schodech a vejdi do vnitř. Napravo je FIRE STONE. U mostu je ITEM (pozn.: údaje dodám později). Za mostem ITEM (pozn.: údaje dodám později). Napravo odi schodů leží SUPER POTION. Bež nahore a za trávou narazíš na další zápas. Pokračuj dále až kdoud nenarazíš na Lukea a pár Aronů. Lukeovi dej SUPER REPEL. Aroni zmizní a Luke se vrátí do na stadion. Zde už je to vše, tak jdi do Flamerny city.

Flamerny city

Jdi do Pokecentra si vyléčit pokémony. Nyní už je čas jít na stadion, který se nachází na jihu města. Na stadionu se nachází trenér Luke, který se specializuje na ohnivý typ pokémonů.

Zápas s trenérem, jenž se jmenuje Luke na stadionu ve Flamerny city
Blaziken Arcanine Charizard
Blaziken Lv. 68 Arcanine  Lv. 68 Charizard  Lv. 70

Dostaneš Rubínový Odznak a k tomu TM50 - FIRE BLOW. Vyléči si pokémonyv Pokecentru a vrať se do Kosaka City.

Kosaka city

Zde se akorát dej na sever na Reute 507.

Reute 507

U schodů tě zastaví chlapík a dá si s tebou zápas. Pokračuj dále a na stromy použij FIRE BLOW a narazíš na dalšího trénera. Na zemi leží ULTRA BALL. Přejdi přes trávu a narazíš na další stromy. Vlevo leží TM34 - SHOCK WAVE. Pokračuj po cestě. Poté jdi po schodech dolů a u stromů leží Up-Grade. Zde už jeto vše, tak je na čase se vydat po cestě do Merydiane  City.

Merydiane city

Když vejdeš do města přímo před vami stojí Pokécentrum, tak si jdi vyléčit svoje Pokémony. Nyní se vydej na stadion, který leží na severu města. Stadion je takové bludistě. Jakmile vejdeš do nesprávných dveří, tak musíš začít znovu ood začátku. Pokud nechceš u toho přemýšlet, tak tady je návod: doleva, doprava, doleva doprava, doleva. Trenérem stadionu je Aizen, kterýse specializuje na normální typ pokémonů.

Souboj na stadionu s trenérem Aizen v Merydiane city
Purugly Miltank Snorlax
Purugly  Lv. 70 Miltank  Lv. 71 Snorlax  Lv. 72

Dostaneš kromě normálního odznaku ještě taky TM01 - FOFUS PUNCH, tento útok lze smazat pokud sis TM01 nechal z prvé části. Vyléči si Pokémony a vrať se do Kosaka City.

Kosaka city

Zde se akorát vydej směrem na východ na Reute 508.

Reute 508

Takže nyní pokračuj po cestě a u stromů nájdeš FULL HEAL a jdi na východ a po schodech nahoru a narazíš na dalšího trénera. Za trávou je další tréner. Nyní jdi po schodech nahoru narazíš na větší skálu, tak na ně použij TM01 a tím je rozbiješ a pokračuj dále doprava. Na mýtině leží BLACKBELT a vrať zpět trávou anebo skočte dolů a pokračuj. Jak jsi skočil tak si obešel dalšího trenéra ale můžeš se k němu vrátit a získat z něj pár zkušeností. Tak či onak pokračuj cestou do Ricyan city.

Ricyan city

Zde si skoč vyléčit své pokémony a pak se vydej do domu napravo na jihu, kde si můžeš koupit vyvojové kameny (2100/kámen). Nyní jdi do Zoo. Vstup je na severu vpravo. Trenéra místního stadionu najdeš úplně vlevo. Aby se vrátil na na stadion musíš najít 3 ztracený pokémony (Shinx, Snorlax, Steelix). Nacházejí se po okolních cestách. Nejdřív se ale vydej na Reute 509.

Reute 509

Na této cestě se nachází Shinx. Až ho najdeš, tak se vydej na Reute 508.

Reute 508

Na této cestě se nachází Snorlax. Až ho najdeš, tak se vydej na Reute 505.

Reute 505

Na této cestě se nachází Steelix. Až ho najdeš, tak se vydej  do Ricyan city.

Ricyan city

Stadion najdeš na severu města. Před vstupem si vyléči Pokémony, pokud je máš máš oslabené po hledaní Pokémonů. Na Stadionu na tebe čeká trenér Soka, který se specializuje na Jedový typ pokémonů.

Zápas s trenérem stadionu, jenž se jmenuje Soka v Ricyan city
Crobat Scolipede Drapion Toxicroak
Crobat  Lv. 72 Scolipede  Lv. 73 Drapion  Lv. 73 Toxicroak  Lv. 74

Po výhře dostaneš fialový odznak a TM28 - DIG. Takže smeřuj zapadně na Reute 510.

Reute 510

Nachází se západně od Merydiane city Uvidíš tu pár členů teamu Steam, dva z nich blokují cestu, tak naučte TM28 nějakého pokémona a použij TM28 na to tmavé místo na cestě. V podzemí se stretneš s jedním členem teamu Steam. Poté použij ICE SMASH na ledové kostky na zemi a pokračuj nahoru po schodech, kde stojí Percy a za nim vidíte Kyurem. Percy si s tebou popovídá a vyzve tě na zápas.

Zápas s šéfem teamu Steam Percy v podzemí na Reute 510
Dragonite Garchomp
Dragonite  Lv. 74 Garchomp  Lv. 77

Po výhře Percy i Kyurem utečou a ty můžeš odejít z podzemí. Vrať se na místo, kde jsi vešel a použij TM28 na svetlé místo na zemi. Když půjdeš po schodech dolů, na zemi najdeš SUPER POTION. Nyní se cesta rozděluje jestli půjdeš nahoru nebo dolů. Kdy půjdeš nahoru, tak obejdeš trenéra a je tu taky ULTRA BALL. Jestli půjdeš dolů, tak střetneš s klukem, který tě vyzve na zápas. U stromů nahoře je LAX INCENSE. Pokračujte dále po cestě dokud nepříjdeš do Noormeak city.

Noormeak city

Vstup do města a v domečku dole ti vymění pokémona Braviary za pokémona Kadabru, která se po výměně vyvine na pokémona, který se jmenuje Alakazam. Na stadion se zatím nedostaneš, jelikož zdejší trenér Kilroy je v nemocnici s Alakazamem, tak si udělej cestu tam. Trenéra najdeš v 1. patře, v jihozapadní části místnosti. Kilroy ti poví, že pro Alakazama potřebuje ENIGMA BERRY. To koupíte v Merydian Berry shop. to je zde zatím vše, tak se vrať na Reute 510.

Reute 510

Jdí do východní části této cesty, kde se nachází Merydian Berry shop. Nyní když máme lék vráť se ke Kilroyovi do Noormeak city.

Noormeak city

Jsi zpět ve městě a vydej se zpátky za Kilroyem do nemocnice. Kilroy spolu s Alakazamem se vrátí na stadion, takže se vydej za nimi pro další odznak. Před stadionem stojí Yellow a chce od tebe souboj.

Zápas s tvým sokem Yellow před stadionem v Noormeak city
serperior Samurott Charizard
Serperior  Lv. 76 Samurott  Lv. 77 Charizard  Lv. 78

Nyní si jdi vyléčit pokémony a pak znovu vyraž na stadion a nyní už ti nikdo nestojí v cestě, tak vstupte do vnitř, je zde podlaha, která se na určitých částech dá přejíe jen jedním směrem, takže cestou vpravo a narazíš tu na trénera a se dej vlevo a ještě jednou vlevo. Nyní už je před tebou Kilroy, který se specializuje na na psychický typ pokémonů.

Zápas na stadionu v Noormeak city s trenérem Kilroy
Espeon Bornzong alakazam
Espeon  Lv. 74 Bronzong  Lv. 75 Alakazam  Lv. 76

Dostanete Iluzový odznak a TM03 - WATER PULSE. Jdi si vyléčit pokémony a zde už je to vše, tak se vydej do povodí.

Povodí

Bež na sever, na pláž. Vstup do vody a SURFuj na sever dokud se nedostaneš do Ironnem City.

Ironnem city

Vyléči si Pokémony a můžeš vejít na stadion, který se nachází na východě města.

Zápas s trenérkou stadionu, jenž se jmenuje Stella v Ironnem city
Steelix Metagrros Aggron
Steelix  Lv. 77 Metagross Lv. 78 Aggron  Lv.  77

Dostanete Iron Badge a TM12-WHIRLPOOL. Nyní je to tu vše, tak jdi na pobřeží.

Pobřeží

Bežte na východní pobreží jdi do vody a u vodních vírů na jeden použite Whirpool a máš volnou cestu. Na jednom ostrově najdeš TM02- DRAGON CLAW. Vráťte sa do Suner Town.  Pomocou Fly do Carmin City.

Carmin city

Dej na jih na Reute 501.

Reute 501

Zde se nic neděje, tak si rychle pospěš do Suner town.

Suner town

Za mestečkem, jdi do vody vedle lodě a jdi na jih dokud nenarazíš na víry a prišel jsi na Lauren Road.

Lauren road

Na ostrově najdeš TM15- HYPER BEAM. Nyní se dej doprava a najdeš tu další víry. Na ostrově najdeš SUPER POTION. Vejdi do jeskyně Mt. Oren.

Mt. Oren

Na zemi najdeš ULTRA BALL. Jdi na sever a vejdi do další části jeskyně, na severu najdeš na zemi SHARP BREAK. Vrať sa kousek zpět, kde jsou schody. Po nich se vydej nahoru a znova nahoru. Pokračuj dál a nyní zase nahoru po schodech až na vrchol, kde stojí Velký šéf teamu Steam samotný ZERO, který tě vyzve na zápas.

Zápas s Velkým šéfem Teamu STEAM a trenérem, který se jmenuje ZERO
Dragonite Haxorus Hydreigon
Dragonite  Lv. 77 Haxorus  Lv. 77 Hydreigon  Lv. 78

Vrať se zpět do první části jeskyně a pokračuj dále. Na zemi najdeš TM26 - EARTHQUAKE a výjdi z jeskyně na Lauren road.

Lauren road

Venku na zemi leží DIVE BALL, použite Surf na vodu a pokračujte v cestě. Pokračuj na jih až dokud nenarazíš na pláž. Jdi po schodech nahoru vidíš trojici Yellow, Pearl a Silver. S každým si dáš souboj. Začínáš souboj s trenérkou Pearl.

1. zápas v Lauren road s trenérkou Pearl
Purugly Sceptile serperior
Purugly  Lv. 75 Sceptile  Lv. 77 Serperior  Lv. 76

Nyní, když si vyhrál tento souboj, tak tě vyzve další trenér a tím je Silver.

2. zápas v Lauren road s trenérem Silver
Umbreon Typhlosion Torterra
Umbreon  Lv. 75 Typhlosion  Lv. 77 Torterra  Lv. 76

Poslední zápas, který zde probíhá, tak je s trenérem Yellow.

3. a poslední zápas v Lauren road s trenérem Yellow
Electivire Charizard Pikachu
Electivire  Lv. 76 Charizard  Lv. 76 Pikachu  Lv. 77

Po výhře máš volnou cestu do Lauren Elite Four.

Lauren Elite Four

Kup si několik FULL RESTORE a REVIVE (pozn. aut.: myslím si, že je to zbytečný nákup, jelikož toho máš  hodně). Když si myslíš, že máš šanci vyhrát, tak vstup. Poté, co vstoupíš do první místnosti, tak tě čeká první zápas z Elitní čtyřky. Tento trenér se jmenuje Kuchick a specializuje se na Jedový typ pokémonů.

1. zápas v Elitní čtyřce v regionu Lauren
venomoth muk Scolipede Venosaur nidoqueen
Venomoth  Lv. 73 Muk  Lv. 73 Scolipede  Lv. 74 Venosaur  Lv. 74 Nidoqueen  Lv. 75

Poté, co jsi vyhrál, tak se ti zpřístupní druhá místnost, kde tě čeká druhý zápas z Elitní čtyřky. Tento trenér se jmenuje Weiss a specializuje se na Zemní typ pokémonů.

2. zápas v Elitní čtyřce v regionu Lauren
Claydol camerupt Steelix Torterra Hippowdon
Claydol  Lv. 75 Camerupt  Lv. 75 Steelix  Lv. 76 Torterra  Lv. 76 Hippowdon  Lv. 77

Poté, co jsi vyhrál, tak se ti zpřístupní třetí místnost, kde tě čeká třetí zápas z Elitní čtyřky. Tento trenér se jmenuje Honey a specializuje se na Temný typ pokémonů.

3. zápas v Elitní čtyřce v regionu Lauren
sableye Honchkrow Houndoom Umbreon Absol
Sableye  Lv. 77 Honchkrow  Lv. 77 Houndoom  Lv. 78 Umbreon  Lv. 78 Absol  Lv. 79

Poté, co jsi vyhrál, tak se ti zpřístupní čtvrtá a poslední místnost před šampionskou místností, kde tě čeká čtvrtý a poslední zápas z Elitní čtyřky. Tento trenér se jmenuje Rayne a specializuje se na Dračí typ pokémonů.

4. a poslední zápas v Elitní čtyřce v regionu Lauren
Kingdra Flygon Dragonite Alteria Salamence
Kingdra  Lv. 79 Flygon  Lv. 80 Dragonite  Lv. 80 Altaria  Lv. 79 Salamence  Lv. 81

Poté, co jsi vyhrál, tak se ti zpřístupní šampionská místnost, kde tě čeká zápas se šampionem pokémonové ligy v regionu Lauren. Tento trenér se jmenuje Blake, který nemá určitý (specifický) typ pokémonů.

Zápas se šampionem ligy Blake v reginu Lauren
Charizard Garchomp Hydreigon Zoroark Arcanine Lucario
Charizard  Lv. 72 Garschomp  Lv. 82 Hydreigon  Lv. 85 Zoroark  Lv. 84 Arcanine  Lv. 83 Lucario  Lv. 83

Gratuluji k vítězství v Laurenské pokemonové lize. Po výhře se objeví ukázka a dostaneš se do postele v Yellow city.

Yellow city

Po výhře nad šampionem ligy se vzbudíte ve svém domě. Vyjdi ven a jdi k soše Arceusa stojící před laboratoří. Stojí zde Ash, který ti dá WORLD PASS pomocí, kterého se můžeš zúčastnit World Championship. Zde je to vše, tak jdi do Central City.

Central city

Najdi stanici vlaku vstup do ní a nastupte do vlaku, který tě doveze do World Championship.

World Championship

Odtud ještě budeš muset trochu přeSURFovat na východ. Soutěž World Championship je rozdělená do 7 častí, v 1. – 6. části trenér je náhodný a v poslední části je samotný ASH KETCHUM. Na mně vyšel tento výběr.

První část - trenér, který se jmenuje Mirna
Donphan Floatzel Grumpig Swellow Pidgeot Fearow
DonphanLv. 60 Floatzel Lv. 60 Grumpig Lv. 60 SwellowLv. 60 Pidgeot Lv. 60 FearowLv. 60

Druhá část - trenér , jenž se jmenuje Marcos
Kecleon Hypno alakazam Gardevoir Bornzong Golduck
KecleonLv. 65 HypnoLv. 65 AlakazamLv. 65 Gardevoir Lv. 65 BronzongLv. 65 Golduck Lv. 65

Třetí část - trenér, který se jmenuje Melody
Mightyena Purugly Marowak vileplume c Vespiquen Butterfree
MightyenaLv. 70 >PuruglyLv. 70 MarowakLv. 70 VileplumeLv. 70 VespiquenLv. 70 ButterfreeLv. 70

Čtvrtá část - trenér , jenž se jmenuje Silver
Mismagius Swampert Charizard Gengar Umbreon Nidoking
MismagiusLv. 80 SwampertLv. 80 CharizardLv. 80 GengarLv. 80 UmbreonLv. 80 NidokingLv. 80

Pátá část - trenér, který se jmenuje Diamond
Torterra Empoleon Infernape Electrike Salamence Magmortar
Torterra  Lv. 85 Empoleon  Lv. 85 Infernape  Lv. 85 Electrike  Lv. 85 Salamance  Lv. 85 MagmortarLv. 85

Šestá část - trenér , jenž se jmenuje Steven
Skarmory Bastiodon Claydol Bornzong Aggron Metagrros
SkarmoryLv. 90 BastiodonLv. 90 ClaydolLv. 90 BronzongLv. 90 AggronLv. 90 MetagrossLv. 90

Sedmá část - trenér, který se jmenuje Ash
Venosaur Blastoise Charizard Espeon Snorlax Pikachu
Venusaur  Lv. 100 Blastoise  Lv. 100 Charizard  Lv. 100 Espeon  Lv. 100 Snorlax  Lv. 100 Pikachu  Lv. 100

GRATULUJI TI!!! Dohrál jsi Pokémon Light Platinum, a můžeš jít pochytat všechny Pokémony, které nemáš.

Doporučený tým i s jejich vývoji:

  1. Vodní typ (Staryou → Starmie)
  2. Ohnivý typ (Charmander → Charmeleon → Charizard) - startovní pokémon
  3. Elektrcký typ (Blitzle → Zebstrika)
  4. Travní typ (Chickorita → Bayleef → Meganium)
  5. Létající typ (Pidgey → Pidgeto → Pidgeot)
  6. Normální typ (Bidoof → Bibarel)
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Anketa
Chtěli byste zde nový internetový obchod s předměty pokémonů?

Ano

Ne

Sekce Pokémon GO
Klikni na obrázek a vkročíš do sekce Pokémon GO!
Registrace

Přejděte k registraci: zde.

Kontakt podpory

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte se zeptat našich adminů! Přejděte na stránku podpory zde.

Buďte i na Facebooku!
·
Chcete nám pomoct?

Chtěli by jste nám pomoct? Znáte dobře Pokémony a chtěli by jste své informace předat ostatním? Další informace si prečtěte zde.


Vyhledat

Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 2,941
· Nejnovější člen: Chica_007
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

10/07/2018 11:19
Ano, to už je vyřešeno :-) Děkuji za upozornění.

08/05/2018 06:07
Jen tak mimochodem... 25. května začíná platit GDPR a bude se týkat i tohto webu, tak bych doporučoval co nejdříve pořešit.

18/04/2018 22:36
Emulator Citra uz podporuje 3ds pokemon hry ak by mal niekto zaujem hravat

08/04/2018 12:44
AGOA už nefunguje, vše bylo přesunuto na pokemaniak.cz

26/02/2018 22:00
Ahoj, titulky jsou k dispozici tady: http://agoa.super.
..
:-)

21/02/2018 21:36
Ahoj zháňam titulky sa 7-9 seriu. Na starom AroA webe vraj boli ale neviem sa k tomu dostať.

13/07/2017 23:58
Ahoj, zkus sem dát link na seznam těch dílů. Zkusím se podívat :-))

10/07/2017 22:05
ahoj,chtěl bych se zeptat,zda jde někomu pustit nějaké video od pethera na čeknnito. Sjíždím opět díly po internetu a u něj mi vůbec nejdou :/díky

09/07/2017 04:48
brzy bude hotový další region

25/03/2017 11:30
https://www.ulozto
.sk/!U1liqClzvz9u/
tvorba od Pokémon Team Sk-CZ pokemon Battle Frontiier 1